Zmarszczki są zmianami skórnymi zachodzącymi wraz z wiekiem. Zazwyczaj przybierają one formę linii, bruzd lub fałdek. Do głównych przyczyn powstawania zmarszczek zachodzących w organizmie zalicza się: wiotczenie skóry, utratę kolagenu, ubytek kwasu hialuronowego, osłabienie aktywności gruczołów łojowych oraz potowych. Co zrobić jeśli nie możemy już zapobiec zmarszczkom mimo chęci cieszenia się młodym, promiennym wyglądem? Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie zmarszczek.

 

Ponadto do powstawania zmarszczek przyczynia się szereg czynników zewnętrznych takich jak styl życia, ekspozycja na promieniowanie UV, brak zbilansowanej diety oraz spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Dlatego tak istotne jest, aby w młodym wieku zadbać o odpowiednie zapobieganie oraz opóźnienie przebiegu procesów starzenia się skóry.

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

Usunięcie zmarszczek za pomocą lasera wiąże się ze skierowaniem wiązki światła na zmienioną powierzchnię skóry. Wiązka docierając do głębokich powłok skórnych powoduje degradację oraz zredukowanie postępujących z wiekiem zmian w strukturze skóry. Na skutek mikrouszkodzeń wywołanych laserem, zdrowe, nietknięte tkanki zostają pobudzone do procesów regeneracji.

Zabieg jest bardzo krótki i trwa zaledwie od piętnastu minut do godziny. Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu. Jednak jeśli skóra jest wyjątkowo delikatna i występują nieprzyjemne odczucia, możliwe jest zastosowanie kremów znieczulających po wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem przeprowadzającym laseroterapię.  

Likwidacja zmarszczek - narzędzia wykorzystywane do zabiegu

Podczas usuwania zmarszczek wykorzystuje się technologię dwóch rodzajów lasera, jakimi są:

  • CO2 (frakcyjny),
  • Nd:YAG (neodymowo-yagowy).

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są bezbolesne i nieinwazyjne, ponadto cechują się bardzo krótkim okresem rekonwalescencji. Laser CO2 powoduje stymulację tkanek do produkcji włókien kolagenowych, czemu zawdzięcza się efekt jędrnej i odmłodzonej skóry. 

Laser neodymowo-yagowy znajduje zastosowanie w usuwaniu zmarszczek mimicznych, powstających w szczególności pod oczami. Dodatkowym zastosowaniem lasera Nd:YAG jest walka z rozszerzonymi porami, zwiotczałą skórą oraz przebarwieniami występującymi na powierzchni skóry. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg likwidacja zmarszczek?

Usuwanie zmarszczek za pomocą laseroterapii jest szczególnie przeznaczone dla kobiet i mężczyzn zmagających się z problemem zbyt widocznych oznak starzenia się skóry. Wykorzystanie lasera jest nieinwazyjne oraz niemal bezbolesne. Stanowi zatem ciekawą alternatywę dla pacjentów, którzy nie chcą korzystać z usług chirurgii estetycznej. Proces rekonwalescencji jest niezwykle krótki, a w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi efekty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu. 

Przeciwwskazania do laserowego usuwania zmarszczek 

Mimo tego, że laseroterapia stanowi innowacyjne rozwiązanie nie wymagające chirurgicznej ingerencji w tkanki pacjenta nie może być stosowana w przypadku pewnej grupy osób. Przed wykonaniem zabiegu należy przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem oraz dokonać analizy jego stanu zdrowia.

Jeśli okaże się, że występują czynniki uniemożliwiające wprowadzenie laseroterapii, lekarz lub kosmetolog powinien niezwłocznie poinformować o tym pacjenta i w miarę możliwości zaproponować alternatywne metody usuwania zmarszczek. Do czynników uniemożliwiających przeprowadzenie laserowej likwidacji zmarszczek należą m. in.:

  • drgawki, będące wynikiem ingerencji światła,
  • blizny przerostowe oraz podatność na tworzenie się tego rodzaju blizn,
  • choroby układu krwionośnego,
  • nowotwory skóry,
  • zaburzenia w gojeniu się ran,
  • niewyleczone infekcje,
  • choroby układu krwionośnego,
  • zmniejszona odporność organizmu. 

Medycyna estetyczna jest gwałtownie rozwijającą się dziedziną. Dzięki szerokiemu wariantowi usług stanowi ona niezwykłą alternatywę dla tradycyjnych, mało skutecznych metod. Pacjenci pod okiem specjalistów mogą czuć się bezpiecznie i cieszyć się długotrwałymi efektami terapii. 

Więcej informacji o likwidacji zmarszczek znajdziesz na stronie kliniki LeaClinic.pl z miasta Kraków: https://leaclinic.pl/likwidacja-zmarszczek-krakow/

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl