Dermokosmetyki charakteryzują się właściwościami hipoalergicznymi, formułą wolną od syntetycznych konserwantów oraz bogactwem składników pochodzenia naturalnego. Sprawdzają się w profilaktyce niedoskonałości i są cennym uzupełnieniem leczenia dermatologicznego.

 

Co to są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to produkty ułatwiające pielęgnację skóry i jednocześnie wspomagające leczenie wielu dermatoz. Stosowane w pielęgnacji cery wolnej od problemów takich jak przesuszenie, nadmierne gromadzone sebum, przebarwienia, pajączki, wykwity czy inne, sprzyjają odpowiedniemu zabezpieczeniu jej powierzchni np. poprzez uszczelnienie bariery lipidowej skóry. Używane natomiast w trakcie kuracji dermatologicznej korzystnie wpływają na przebieg procesów regeneracyjnych i poprawiają rokowania. 

Dermokosmetyki powszechnie uznawane są za kosmetyki o właściwościach leczniczych, lecz ich zadaniem jest podtrzymanie i wzmocnienie efektów leczenia oraz profilaktyka nawrotów zmian skórnych. Nie należy ich traktować jako substytutu specjalistycznych lekarstw, a jedynie jako cenny element wspierający troskę o piękny wygląd skóry. Dermokosmetyki różnią się też składem.

Dermokosmetyki do mycia twarzy wyróżnia kompleksowe działanie. Oprócz tego, że dokładnie usuwają wszelkie nagromadzone zabrudzenia, takie jak resztki makijażu, martwy naskórek czy pyłki z powietrza, to jeszcze tonizują i wstępnie nawilżają skórę, przywracając jej optymalną równowagę już podczas mycia. Można je stosować do każdego typu cery.

 

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki?

Ze względu na skład pozbawiony hormonów, sztucznych konserwantów i innych syntetycznych dodatków dermokosmetyki wyróżniają się hipoalergicznymi właściwościami. Nie stwarzają ryzyka powstania reakcji uczuleniowych skutkujących zespołem przykrych dolegliwości, dlatego mogą z nich bezpiecznie korzystać kobiety w ciąży i karmiące naturalnie, a nawet małe dzieci. Dermokosmetyki zawierają różnorodne kombinacje składników pochodzenia naturalnego cennych w pielęgnacji zdrowej cery oraz obciążonej problemami. Są to m.in. związki mineralne (np. cynk, selen, glin), witaminy i ich pochodne (np. witaminy A, E, C, wiele z grupy B czy retinol), substancje nawilżające i okluzyjne (w tym gliceryna, pantenol, parafina, lanolina czy glikol). Preparaty te oczyszczają oraz wspierają leczenie wielu dermatoz za sprawą właściwości przeciwzapalnych, kojących, antyoksydacyjnych i ściągających. Łagodzą także m.in. zwykłe podrażnienia naskórka (np. powstałe podczas golenia) lub też uczucie nieświeżości i oznaki zmęczenia. Istotnie przyczyniają się przez to do spowolnienia procesów fotostarzenia. Efekty ich działania są stopniowe, ale mają trwalszy charakter niż po użyciu zwykłych kosmetyków. Można je stosować, aplikując niewielką ilość preparatu na wilgotny wacik, którym przeciera się twarz. Produkt nakłada się też bezpośrednio na dłonie.

Artykuł partnera

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl