Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdego człowieka, dlatego warto pielęgnować je każdego dnia. Codziennie narażamy swoje ręce na działanie chemicznych środków czyszczących czy płynów dezynfekujących, które powodują nadmierne wysuszenie skóry. Aby temu zapobiec lub zniwelować negatywne skutki codzienności należy stosować odpowiednie kosmetyki, które odbudują zrogowaciały naskórek, głęboko nawilżą i stworzą barierę ochronną przed ponowną utratą wody. Co stosować, aby nasze ręce były zawsze miękkie, gładkie i pełne blasku?

 

 

Po pierwsze - delikatna higiena

Skóra człowieka jest bardzo delikatna, dlatego wymaga delikatnej pielęgnacji. W pierwszej kolejności musimy wziąć pod lupę kosmetyki, jakich używamy codziennie do mycia. W końcu to z nimi mamy najczęstszy kontakt podczas wielokrotnego mycia rąk w ciągu dnia. Wiele dostępnych na rynku mydeł i żeli myjących ma w swoim składzie dużo składników chemicznych, które nadmiernie wysuszają skórę dłoni, co w połączeniu z często twardą i chlorowaną wodą skutkuje powstawaniem zrogowaceń, ścieraniem się naskórka i szorstkością skóry. Dlatego warto postawić na naturalne kosmetyki, których składniki nie podrażniają delikatnej skóry, a wspomagają jej naturalną warstwę lipidową.

Eliminacja brudu

Do codziennego użytku poleca się naturalne mydła produkowane z dodatkiem olejków roślinnych. Mydło lawendowe marki Pharmedis Kropla Zdrowia to połączenie oleju kokosowego i migdałowego, które głęboko nawilżają skórę, czyniąc ją delikatną i miękką. Cząsteczki suszonej lawendy wpływają na cudowny aromat i piękny kolor. Mydło to nie uczula, skutecznie oczyszcza, a do tego zapobiega nadmiernej utracie wody. Nadaje się do wszystkich typów skóry.

Eliminacja bakterii

Higiena rąk to nie tylko oczyszczanie z widocznego brudu, ale również usuwanie bakterii, które nagromadzone na dłoniach mogą przedostawać się do organizmu podczas np. spożywania posiłków. Z tego powodu częste mycie rąk powinno odbywać się z użyciem mydła w płynie ze srebrem i białą glinką. Srebro od dawna znane jest jako pierwiastek o działaniu bakteriobójczym i odkażającym, nie powodując jednocześnie podrażnień. Mydło zawierające srebro to idealny kosmetyk do skóry dłoni, który zapewni wysoką higienę oraz delikatne, ale skuteczne działanie.

Po drugie - nawilżenie i ochrona

Po oczyszczaniu przychodzi czas na właściwą pielęgnację. Po każdorazowym myciu i wycieraniu rąk warto stosować kremy silnie odżywiające i nawilżające. Takie właściwości posiada mocznik, który regeneruje naskórek i uelastycznia. Krem do rąk z mocznikiem i masłem shea Pharmedis Kropla Zrowia to doskonałe źródło witamin i substancji odżywczych. Dzięki nim nasze dłonie wyglądają na zdrowe, zadbane i niezwykle gładkie. Dobrze się rozprowadza i wchłania, dlatego może być stosowany kilka razy dziennie. Co więcej tworzy na skórze powłokę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi powodującymi podrażnienia i wysuszenie. Polecany szczególnie dla osób, których dłonie narażone są na częsty kontakt ze środkami czyszczącymi i dezynfekującymi.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl