Medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie oczekiwanych efektów coraz szybciej i bez żadnych komplikacji. Liposukcja ultradźwiękowa VASER Lipo jest tego doskonałym przykładem. Co warto o niej wiedzieć?

 

Czym jest liposukcja ultradźwiękami?

Liposukcja, czyli zabieg potocznie nazywany "odsysaniem tłuszczu" to jeden z pierwszych zabiegów medycyny estetycznej, znany od wielu dziesięcioleci. Jednak obecne metody liposukcji są znacznie bezpieczniejsze i mniej inwazyjne, niż miało to miejsce w ubiegłym wieku.

Liposukcja ultradźwiękami wykorzystuje zjawisko kawitacji, czyli pojawiania się pęcherzyków gazu między tkanką tłuszczową, uprzednio rozwodnioną specjalnym roztworem i poddaną działaniu ultradźwięków o odpowiednim natężeniu. Dzięki temu dochodzi do poluzowania wiązań między poszczególnymi tkankami tłuszczu i ich odessanie jest znacznie ułatwione.

Zabieg taki nie wymaga pełnego znieczulenia, a jedynie miejscowego oraz - jeśli pacjent/ka sobie tego życzy - podania środków sedacyjnych. Możliwe jest opuszczenie kliniki jeszcze tego samego dnia, w którym zabieg został dokonany, a pełną sprawność uzyskuje się już po paru dobach od zabiegu.

Więcej na temat sprawdzonej metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej tą metodą dowiesz się ze strony: Vaser.pl

Czy liposukcja ultradźwiękami jest wskazana u wszystkich?

Liposukcja ultradźwiękami jest w pełni bezpieczną metodą stosowaną w specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej. Jednak jak każdy zabieg, posiada również pewne przeciwwskazania. Liposukcji ultradźwiękami nie mogą poddać się kobiety w ciąży i w czasie laktacji, a także osoby chorujące na nowotwór, cukrzycę, epilepsję, zaburzenia pracy wątroby, cierpiace z powodu zaburzeń krzepliwości krwi i chorób kardiologicznych. Niewskazane jest także poddawanie zabiegowi pacjentów przed 18. rokiem życia.

Lista przeciwwskazań jest standardowa i obejmuje stosunkowo niewielką grupę osób. Wszystkie pozostałe bez problemów mogą skorzystać z tej skutecznej metody modelowania sylwetki. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent/ka odbywa konsultację z lekarzem prowadzącym, który zleca badania niezbędne do przeprowadzenia liposukcji oraz wyjaśnia poszczególne etapy działań.

Liposukcja ultradźwiękami - dodatkowe korzyści z zabiegu

Liposukcja ultradźwiękami pozwala pozbyć się nadmiarowej tkanki tłuszczowej w trudnych do odchudzenia tradycyjnymi sposobami miejsc, takich jak brzuch, podudzia, uda czy przedramiona. To jednak nie wszystko - dzięki temu, że pobrane tkanki są zgodne pod względem organicznym z ciałem pacjenta, mogą zostać przeszczepione w miejsce, które tego potrzebuje. Najczęściej są to piersi i twarz - pobrane tkanki tłuszczowe mogą skutecznie zniwelować niewielkie zmarszczki, nie pozostawiając po zabiegu śladu.

Ponieważ jest to zabieg jednego dnia, pacjent/ka wraca do domu po kilku-kilkunastu godzinach od liposukcji i może powrócić do codziennej aktywności po dwóch-trzech dniach. Do tego czasu wskazane jest ograniczenie intensywnego ruchu i sytuacji stresowych.

Jeżeli masz wątpliwości na temat tego, czy liposukcja ultradźwiękami jest zabiegiem dla Ciebie, skontaktuj się z renomowaną kliniką medycyny estetycznej, w której stosowane jest urządzenie VASER Lipo. Specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i zasugerują, jaki zabieg będzie odpowiedni do uzyskania upragnionego przez Ciebie efektu.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl