Włosy, mniej lub bardziej widoczne, są obecne na całym naszym ciele. Ich zadaniem jest przede wszystkim termoregulacja oraz ochrona skóry. Niemniej w naszej kulturze utarło się, że owłosienie w pewnych obszarach ciała jest nieatrakcyjne, a może nawet świadczyć o braku odpowiedniej higieny. Dlatego bardzo popularne stały się zabiegi mające na celu usunięcie zbędnego owłosienia. Te najnowocześniejsze stanowią dziedzinę medycyny estetycznej i zapewniają trwałe efekty.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. To dziedzina laseroterapii, której celem jest usunięcie włosów poprzez ich wypalanie wiązką światła. Depilacja laserowa jest zabiegiem skierowanym do osób, które nie chcą już korzystać z tradycyjnych metod golenia. Pragną natomiast długotrwałego efektu. To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy borykają się z nadmiernym owłosieniem.

Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie włosków z nóg, pach, okolic bikini, a także z twarzy. Laserowy depilator działa już u nasady włosów, uniemożliwiając im ponowny wzrost. Zwykle wystarczy kilka zabiegów, by trwale usunąć owłosienie i cieszyć się idealnie gładką skórą. Nowoczesne metody depilacji laserowej są bezbolesne i bezpieczne. Skóra nie jest podrażniona po zabiegu.

Jedną z metod depilacji laserowej jest LightSheer Duet. Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice. Mniejsza przeznaczona jest do depilacji miejsc trudno dostępnych oraz do depilacji precyzyjnej, na przykład przy usuwaniu wąsika. Została wyposażona w system chłodzący, co niweluje ból i zaczerwienienie podczas wypalania włosków. Większa głowica pozwala na depilację większych obszarów ciała. Połączenie dużej powierzchni zabiegowej z podciśnieniem sprawia, że jest w pełni bezpieczna w przypadku cery wrażliwej oraz delikatnych naczynek krwionośnych.

Epilacja laserowa

Epilacja laserowa to nie to samo, co depilacja. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się laser diodowy, a przykładem może być laser Vectus. Przed zabiegiem wykonywane jest badanie mające pomóc określić poziom melaniny w skórze poddawanej epilacji. To pozwala dostosować parametry i rodzaj głowicy do indywidualnych potrzeb, a przez to znacząco zwiększyć skuteczność zabiegu.

Jeden zabieg wystarcza, by usunąć wszystkie włosy w fazie wzrostu, a więc jakiejś 30%. Zatem potrzeba około 4 do 8 zabiegów, by trwale pozbyć się owłosienia na poziomie 80-90%. To możliwe dzięki wykorzystaniu zjawiska selektywnej fototermolizy. Niszczy włosy poprzez światło pulsacyjne, uniemożliwiając ich ponowny wzrost.

Epilacja laserowa to zabieg wyjątkowo komfortowy i bezpieczny. Podczas całego zabiegu chłodząca końcówka niweluje nieprzyjemne efekty uboczne, jak pieczenie, ból i zaczerwienienie. Epilacja likwiduje problem wrastających włosów oraz zapalenia meszków włosowych. Można ją stosować właściwie na całym ciele. Obecnie wykonywane są zabiegi epilacji laserowej nóg, pach, okolic bikini, a nawet twarzy. Aby utrwalić efekty, warto co 1 – 2 lata powtórzyć zabieg, by usunąć te włoski, które ostały się podczas pierwszej serii.

Depilacja woskiem

Spośród bardziej tradycyjnych, lecz nadal dość skutecznych metod usuwania niechcianego owłosienia zaliczamy depilację woskiem. To zabieg, który wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych, ale z powodzeniem wykonamy go także samodzielnie w zaciszu własnego domu. Istnieje kilka rodzajów depilacji woskiem:

  • Depilacja plastrami z woskiem – najczęściej wybierana metoda depilacji domowej. Plastry przed użyciem należy rozgrzać, a następnie przykleić na fragment depilowanej skóry. Na koniec najmniej przyjemna część – należy je szybkim i zdecydowanym ruchem oderwać. W ten sposób rozgrzany wosk wyrywa włoski wraz z cebulkami. Najczęściej w ten sposób golimy nogi.
  • Depilacja plastrami z woskiem – najczęściej wybierana metoda depilacji domowej. Plastry przed użyciem należy rozgrzać, a następnie przykleić na fragment depilowanej skóry. Na koniec najmniej przyjemna część – należy je szybkim i zdecydowanym ruchem oderwać. W ten sposób rozgrzany wosk wyrywa włoski wraz z cebulkami. Najczęściej w ten sposób golimy nogi.
  • Depilacja woskiem płynnym – zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym. Podgrzany uprzednio wosk w stanie płynnym nakładany jest na skórę za pomocą drewnianej szpatułki. Następnie przykleja się do niego kawałek materiału i energicznie odrywa, usuwając wosk wraz z włoskami.
  • Depilacja woskiem twardym – to również zabieg oferowany w gabinetach kosmetycznych. Przypomina depilację woskiem płynnym, niemniej wosk twardy nie wymaga aż tak wysokiej temperatury, jak płynny. Jego zaletą jest też to, iż nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków. Kosmetyczka nakłada go na depilowane miejsce, a następnie odrywa go bez pomocy pasków czy specjalnego materiału.

Pozostałe metody depilacji

Nadal popularnością cieszą się proste, doraźne metody golenia, z których regularnie korzysta wiele kobiet. Najpopularniejszą metodą jest oczywiście golenie za pomocą maszynki. Na rynku dostępne są maszynki jednorazowe lub wielokrotnego użytku z wymiennymi głowicami. Stosując tę metodę depilacji, warto wybrać odpowiedni żel lub piankę do golenia, który zmiękczy włoski i nawilży skórę.

Bezpieczniejszą metodą jest depilacja za pomocą kremu i szpatułki. Krem do depilacji nie usuwa włosków z cebulkami, ale osłabia ich strukturę. Dzięki temu odrastające włoski są znacznie cieńsze i słabsze.

Popularną metodą depilacji stała się ostatnio depilacja cukrowa. Jest równie skuteczna, jak wosk i można ją wykonać samodzielnie w domu. To metoda ekologiczna, gdyż pasta cukrowa przeznaczona do depilacji jest wykonana z samych naturalnych składników.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl