Jak pozbyć się wągrów? Poznaj skuteczne sposoby!


Wągry to problem nie tylko osób, które borykają się z cerą tłustą i trądzikową. Mogą pojawiać się na skutek nieprawidłowej pielęgnacji, stosowania kosmetyków do makijażu zatykających pory, jak również w efekcie błędów żywieniowych. Na szczęście wągry na nosie, brodzie lub czole można usunąć – pomogą w tym nowoczesne zabiegi, wykonywane w klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie.

 

Z tekstu dowiesz się:

  • czym są wągry, jak wyglądają i jakie mogą być przyczyny ich powstawania,
  • jak pozbyć się wągrów dzięki zabiegowi Intraceuticals,
  • czy peeling chemiczny pomoże osobom borykającym się z zaskórnikami.

Wągry – czyli zaskórniki – to potoczne określenie zmian skórnych o dość charakterystycznym wyglądzie białych lub czarnych kropek. Najczęściej rozwijają się na nosie, czole, brodzie oraz policzkach, niekiedy również na klatce piersiowej i na plecach, czyli w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów łojowych.

Zaskórniki - młoda kobieta wyciskająca sobie zaskórniki z czoła.

Zaskórniki dzieli się na:

  • zaskórniki zamknięte – są to białe, drobne kropki, widoczne po naciągnięciu skóry,
  • zaskórniki otwarte – mają czarny kolor, wydobywa się z nich wydzielina, mogą przekształcać się w krostki ropne.

Bezpośrednią przyczyną rozwoju wągrów jest gromadzenie się sebum w ujściach gruczołów łojowych – albo z powodu jego nadprodukcji, albo na skutek zatkania ujść poprzez zalegający martwy naskórek. Pojawiają się one nie tylko u osób, które borykają się z cerą tłustą i mieszaną. Mogą być efektem nieprawidłowej codziennej pielęgnacji skóry (np. niedostatecznego oczyszczania), stosowania kosmetyków do makijażu zapychających pory, ale także zaburzeń hormonalnych, a nawet nieprawidłowej diety, m.in. częstego spożywania produktów wysoko przetworzonych, tłustych oraz słodkich.

Ogólnie zaskórniki są problemem natury estetycznej, ale już np. wyciskanie wągrów może powodować rozsiewanie się bakterii i zanieczyszczeń po całej twarzy, a w konsekwencji rozwój bardziej zaawansowanych zmian trądzikowych.

Jak pozbyć się wągrów – zabieg Intraceuticals

W redukcji zaskórników bardzo pomocne są nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, znajdujące się w ofercie kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie. Jednym z takich zabiegów jest Intraceuticals – zwany również zabiegiem gwiazd. Regularnie wykonują go m.in. Jennifer Lopez, Madonna oraz Eva Longoria.

Zabieg bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu, który poprzez infuzję „wtłacza” składniki aktywne w głębsze partie skóry, gdzie mogą działać o wiele bardziej efektywnie. Podczas zabiegu Intraceuticals stosuje się dwie postaci kwasu hialuronowego – niskocząsteczkowy przenika do skóry ze składnikami aktywnymi, zaś wielkocząsteczkowy wiąże wilgoć z otoczenia i utrzymuje ją w skórze na dłużej.

W przypadku osób borykających się z zaskórnikami polecany jest zabieg Intraceuticals Clarity, który dokładnie oczyszcza skórę, odblokowuje pory, normalizuje wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, a także redukuje zmiany trądzikowe. Co ważne, zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, a od razu po jego zakończeniu można wrócić do codziennych, normalnych aktywności.

Peeling chemiczny – skuteczny sposób na zaskórniki zamknięte i otwarte

Osobom z zaskórnikami, cerą mieszaną i przetłuszczającą się, a także z bardziej zaawansowanymi zmianami trądzikowymi, poleca się również peelingi chemiczne. Są to zabiegi, podczas których stosuje się preparaty na bazie kwasów, czyli substancji o działaniu antybakteryjnym, oczyszczającym, rozjaśniającym, a co najważniejsze – złuszczającym. Kwasy nałożone na określone partie skóry złuszczają naskórek na konkretnej głębokości, przez co dostaje on sygnał, że należy odbudować to, co zostało złuszczone.

W przypadku zaskórników, przetłuszczania się skóry i zmian trądzikowych najlepszą skuteczność wykazują peelingi chemiczne zawierające kwas salicylowy i kwas pirogronowy. Mają one działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i oczyszczające. Pozwalają normalizować pracę gruczołów łojowych, wygładzić skórę, zmniejszyć rozszerzone pory i łagodzić aktywne zmiany trądzikowe.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl