Wszyscy marzymy o mocnych, gęstych włosach. Jednak problemy z ich wypadaniem i łamliwością dotykają niemal każdego przynajmniej raz w życiu. Kiedy warto udać się do trychologa? W czym może nam pomóc taki specjalista?

 

Trycholog - kim jest i czym się zajmuje?

Trycholog specjalizuje się w diagnozowaniu i terapii różnorodnych dolegliwości dotykających skóry głowy i włosów. W przeciwieństwie do dermatologa, który również bywa pomocny przy tego typu schorzeniach, jest on ekspertem stricte od tego jednego zagadnienia.

Najczęstszym problemem, z którym pacjenci decydują się odwiedzić gabinet trychologa jest intensywne wypadanie włosów. Nierzadko trafiają do tego specjalisty po uprzednim wystawieniu skierowania przez dermatologa. Trycholog ma wiedzę pozwalającą mu zdiagnozować prawidłowo źródło problemu, a następnie skupić się na dopasowaniu odpowiedniej terapii i przywrócić stan skóry głowy pacjenta do równowagi.

Kiedy zwrócić się do trychologa?

Wizytę u trychologa warto odbyć nie tylko wtedy, gdy dostrzeżemy nadmierną ilość wypadających włosów. Konsultacja jest wskazana, gdy skóra głowy zaczyna swędzieć i pojawiają się na niej krostki oraz zaczerwienienia. Wskazaniem do wizyty u lekarza jest również łupież a także wrażenie ściągniętej skóry pod włosami.

Co jest powodem wypadania włosów? Kiedy trycholog może pomóc?

Wypadanie włosów to objaw, który towarzyszy bardzo wielu chorobom, w tym szczególnie poważnym. Najczęstszym jego powodem są jednak zaburzenia hormonalne. Zarówno u mężczyzn jak i kobiet, jeśli we krwi pojawia się nadmierne stężenie testosteronu, włosy na głowie wypadają, ale pojawia się nadmierne owłosienie w innych częściach ciała. Dużą ilość włosów na szczotce obserwują również osoby podlegające stałemu stresowi, nieadekwatnie do potrzeb się odżywiające i w czasie rekonwalescencji.

Rzadko kiedy leczenie wypadających włosów kończy się jedynie na działaniach trychologa. Nierzadko potrzebne jest wsparcie także lekarza ogólnego albo endokrynologa. Aby mieć pewność, że postawiono nam prawidłową diagnozę, warto korzystać z usług doświadczonych i renomowanych ośrodków, takich jak na przykład Instytut Trychologii w Warszawie.

Dobrym sposobem na znalezienie specjalisty w Twoim mieście jest wpisanie w wyszukiwarkę odpowiedniej frazy, np. "lekarz od włosów Warszawa" i zapoznanie się z opiniami na temat danej placówki. Jeśli niepokoi Cię stan skóry Twojej głowy - nie zwlekaj! Nie można bagatelizować objawu, jakim jest wypadanie włosów - najczęściej to symptom poważniejszych zmian w organizmie.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl