Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, która może dotyczyć każdego. Pojawiają się u osób dojrzałych, czasem już po czterdziestym roku życia. Ich usunięcie to nie tylko kwestia wyglądu, ale i zdrowia. Zobacz, jak usunąć żylaki szybko, bezpiecznie i bezboleśnie.

Co to są żylaki?

Zewnętrzne żylaki kończyn dolnych, szczególnie te w zaawansowanym stadium, przybierają postać zgrupowanych wypukłości, guzków, zgrubień. Wyglądają bardzo nieestetycznie i zmuszają – zwłaszcza kobiety – do chowania nóg pod odzieżą nawet latem.

Wewnętrzne żylak to rozciągnięty fragment żyły, w którym krew, zamiast płynąć, zalega stale w jednym miejscu. Początkowo mało widoczne tzw. pajączki z czasem przekształcają się w żylaki.

Powody pojawienia się żylaków są różne, począwszy od czynników genetycznych, poprzez siedzący tryb życia, palenie papierosów, przyjmowanie leków hormonalnych do uwielbianych jednakowo przez kobiety i mężczyzn gorących kąpieli. Chociaż o żylakach mówi się częściej w kontekście kobiet, dotyczą one także mężczyzn.

Dlaczego żylaki trzeba usuwać?

Żylaki zazwyczaj traktowane są jako problem estetyczny, tymczasem to często niebolesna, ale bardzo poważna choroba naczyniowa i jej leczenie jest koniecznością. Żylaki pozostawione same sobie mogą prowadzić do groźnych powikłań, na przykład choroby zakrzepowej żył lub owrzodzeń żylnych. Dotyczy to zwłaszcza osób, u których żylaki są wyraźnie widoczne i jest ich dużo.

Usuwanie żylaków najczęściej kojarzone jest z operacją chirurgiczną i koniecznością pozostania w szpitalu przynajmniej kilka dni. Mało kto wie, że nowoczesna medycyna oferuje inne, mniej inwazyjne metody.

Jak bezpiecznie usunąć żylaki?

Stosowane w KRIOCENTRUM nowoczesne mało inwazyjne leczenie żylaków, eliminuje konieczność podawania pacjentom narkozy i zmuszania ich do pozostawania w szpitalu. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, stosuje się też sedację, czyli tzw. głębokie uspokojenie pacjenta, co znacznie zwiększa komfort w czasie zabiegu. Istotne jest też, że bezpośrednio po zabiegu pacjent może chodzić i samodzielnie wrócić do domu. Nie jest wymagana hospitalizacja połączona z leżeniem.

Laserowe leczenie żylaków jest najskuteczniejsze w przypadku niedużych zmian naczynkowych, żylaków w początkowym stadium, tzw. pajączków widocznych na nogach. Często te pierwsze zmiany są bagatelizowane i niestety prowadzą do pogłębienia się żylaków.

Zabieg zamykania naczynek z wykorzystaniem lasera jest bezbolesny (nie wymaga stosowania znieczulenia) i stosunkowo krótkotrwały. W zależności od stopnia zaawansowania zmian może trwać od kilkunastu minut do pół godziny.

Usuwanie żylaków falami radiowymi EVRF pozwala na skuteczne zamykanie nawet tych żylaków, których średnica przekroczyła 5 mm, a więc całkiem sporych. Istotą tej metody są fale radiowe o wysokiej częstotliwości powodujące wzrost temperatury w naczyniach, co z kolei pozwala na doprowadzenie do obkurczenia żylaków i ich zrośnięcia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około dwóch godzin.

Często do usunięcia żylaków stosuje się nie jedną a kilka różnych metod. Jest to tzw. hybrydowe leczenie żylaków.

Trzeba pamiętać, że efekt nie przychodzi od razu. Bezpośrednio po zabiegu nogi będą wyglądały tak samo, jak przed nim. Na wyraźną poprawę wyglądu kończyn trzeba poczekać kilka tygodni. Istotny z estetycznego punktu widzenia jest brak blizn. Niewielkie, punktowe nacięcia na skórze z czasem bledną i są praktycznie niewidoczne.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl