Dbanie o skórę jest kluczowe, jeśli nie chce się mieć bolesnego trądziku lub podrażnionej cery. Odpowiednia pielęgnacja składa się z wielu rozmaitych czynności, jakie należy regularnie wykonywać. Zapewni to świeży i promienny wygląd, a co za tym idzie, dużo lepsze samopoczucie. Warto więc zapoznać się z pięcioma sposobami, które pomogą poradzić sobie z problemem występowania podrażnień.

1. Stosowanie dopasowanych kremów

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakich używa się kosmetyków. Powinny być dobrej jakości i najlepiej, aby pochodziły od znanych marek. Pomoże to uniknąć ryzyka, iż wybierze się niewłaściwy preparat, co może nasilić objawy podrażnienia. Wart uwagi jest przede wszystkim krem Vitella Ictamo. Kupują go zwłaszcza osoby, które mają kłopoty z rozmaitymi problemami skórnymi. Mowa tu między innymi o: 

  • łuszczycy, 
  • wyprysku atopowym, 
  • odparzeniach, 
  • różnych stanach zapalnych. 

Ma on krótki, prosty skład, więc praktycznie nie ma możliwości, aby mógł kogoś uczulić. Można go także stosować przez długi czas bez przerwy. 

pixabay.com

2. Regularne nawilżanie naskórka

Należy dbać nie tylko o skórę twarzy. Warto zakupić także balsam do ciała i zdecydować się na łagodne produkty do mycia, które nie zawierają wiele substancji zapachowych. Mogą one bowiem wywoływać podrażnienia i alergie. Najlepiej wybierać kosmetyki nawilżające, zwłaszcza te posiadające w swoim składzie kwas hialuronowy. Bardzo popularne są również preparaty z gliceryną, zapobiegającą nadmiernej utracie wody. 

3. Delikatne oczyszczanie

Obecnie ogromną popularnością cieszą się rozmaite peelingi. Dzielą się na: 

  • drobnoziarniste, 
  • gruboziarniste, 
  • enzymatyczne. 

Regularne złuszczanie naskórka jest ważne, ale nie można tego robić zbyt często. Prowadzi to bowiem do powstania podrażnień, często dosyć poważnych. Należy więc przestrzegać instrukcji na opakowaniu danego kosmetyku, aby nie przesadzić z częstotliwością jego stosowania. Nie powinno się także stosować peelingów do ciała na skórę twarzy, gdyż jest ona dużo cieńsza niż na przykład na nogach i wymaga używania delikatniejszych preparatów, przeznaczonych specjalnie dla niej. 

4. Unikanie promieni UV

Ciężko zaprzeczyć, że słońce negatywnie wpływa na stan skóry. Najlepiej unikać opalania lub używać w jego trakcie kremów z wysokim filtrem. Zapobiegną one oparzeniom, mogącym skutkować nie tylko podrażnieniami, ale również przebarwieniami, których ciężko się będzie pozbyć. Warto ponadto wybierać takie kremy na dzień, które posiadają w swoim składzie filtry, nawet niewielkie. Spowolni to proces starzenia się skóry. 

5. Korzystanie z profesjonalnej pomocy

Czasem po prostu nie umie się samodzielnie dobrać kosmetyków, zaplanować właściwej pielęgnacji lub przeprowadzić drobnych zabiegów, takich jak peeling. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy doświadczonej kosmetyczki. Przy pierwszej wizycie należy zapytać ją o to, jakie preparaty poleca i jak często należy je stosować. Być może konieczne będzie przeprowadzenie kuracji, aby pozbyć się uciążliwych podrażnień i odzyskać promienną cerę. 

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl