Do lekarza flebologa należy udać się już kiedy zaobserwujemy na swoich nogach pierwsze zmiany żylne w postaci pajączków czy żylaków. Leczenie zmian chorobowych jest szczególnie ważne, gdyż nieleczone zmiany chorób żylnych mogą prowadzić do powikłań.

Medycyna posiada w swoim zakresie wielu specjalistów. Każdy lekarz specjalizuje się w innym zakresie. Jedną z dziedzin medycyny jest flebologia estetyczna. Jest to odnoga chirurgii naczyniowej, która skupia swoją uwagę na schorzeniach naczyń krwionośnych, między innymi na problemie, który dotyka bardzo wielu ludzi czyli żylakach, ale także aspektach estetycznych np naczynka. Jedna z przyczyn występowania żylaków może być prowadzenie niezdrowego trybu życia. Pierwsze zaobserwowane żylaki powinny być dla nas ostrzeżeniem, że czas udać się do flebologa.

Kim jest flebolog?

Lekarz Flebolog to specjalista zajmujący się zarówno diagnostyką jak i dolegliwościami dotyczącymi żył, stanami przewlekłymi, stanami ostrymi, czy stanami zapalnymi żył i naczyń krwionośnych. Schorzenia kwalifikujące do zakresu kompetencji flebologa to przede wszystkim żylaki, drobne pajączki czy zakrzepica żył. Żadna z tych dolegliwości nie powinna zastać zignorowana. Nieleczone choroby żył mogą prowadzić do poważnych powikłań.   
Dodatkowo lekarz flebolog zajmuje się obrzękami pojawiającymi się w okolicach kończyn dolnych – najczęściej nasilających się w godzinach wieczornych. 

Kiedy jest odpowiedni moment, aby zgłosić się do flebologa?

Do lekarza flebologa należy udać się już kiedy zaobserwujemy na swoich nogach pierwsze zmiany żylne w postaci pajączków czy żylaków. Są to już pierwsze objawy świadczące o tym, że z naszym układem krwionośnym dzieje się cos złego. Bardzo ważne jest zatem, aby dokładnie obserwować swoje ciało. Obecnie flegologia estetyczna staje się coraz bardziej rozwinięta dziedziną nauki. Nie tylko "duże żylaki", ale również te drobne, jak i naczynka można z łatwością usuwać poprzez mało inwazyjny zabieg, pacjent poddający się zabiegowi na usunięcie żylaków już do 2 godzin po zabiegu może samodzielnie chodzić. Sam zabieg jest bezbolesny i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym w połączeniu z sedacją - pacjent zazwyczaj śpi w trakcie zabiegu usuwania żylaków.

W przypadku pojawiającej się opuchlizny, warto zwrócić uwagę na to czy opuchlizna nasila się wieczorami, oraz czy skóra zmienia swój naturalny odcień, czy nie występują miejscowe zaczerwienienia. Kolejnym objawem są bóle kończyn dolnych oraz uczucie ciężkości. Często pojawiające się skurcze łydek również są oznaką, że z naszym organizmem dzieję się coś złego. Ponieważ schorzenia żył, to przypadłości dziedziczne, szczególną uwagę na swój stan zdrowia powinny zwrócić uwagę osoby, których członkowie rodziny cierpieli na choroby żył.  Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio w porę poddać się leczeniu - leczenie żylaków

Przyczyna powstawania chorób żył

Przyczyn, które powodują schodzenia naczyń krwionośnych jest wiele i są one zróżnicowane. Może być to na przykład siedzący tryb życia, wielogodzinne stanie w jednej pozycji. Trwanie w jednej pozycji przed długi okres czasu powoduje, że krew ma znacznie utrudnioną drogę do serca, a przed brak ruchu nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia od tkanki mięśniowej. Takie sytuacji mogą łatwo prowadzić do zastojów krwi w żyłach.

Kolejną przyczyna chorób żył jest zła dieta. Ludzie z tendencja to zatorów żylnych powinni unikać tłustych oraz silnie przetworzonych produktów żywnościowych.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl