Figura klepsydry to marzenie większości kobiet. Idealne 90/60/90 spotyka się jednak niezwykle rzadko. Najwięcej kobiecych kompleksów dotyczy zbyt małego biustu i obfitych bioder lub boczków, których tak trudno się pozbyć. A gdyby tak udało się za jednym machnięciem czarodziejskiej różdżki, zlikwidować dwa problemy? To już jest możliwe. Specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej opracowali powiększenie piersi tłuszczem z innej partii ciała pacjentki.

Na czym polega zabieg powiększenia piersi tłuszczem?

Jest to popularne odessanie tłuszczu z okolic posiadających jego nadmiar czyli najczęściej z bioder, ud lub brzucha i po uprzednim oczyszczeniu, umieszczenie go wokół gruczołu sutkowego.

Zabieg odbywa się w płytkiej sedacji, co oznacza, że pacjentka prześpi go, lecz zaraz potem zostanie wybudzona i jeśli nie pojawią się żadne przeciwwskazania, będzie mogła wyjść do domu.

Choć efekty przeszczepu widoczne są od razu, trzeba pamiętać, że w ciągu pierwszych tygodni utrzymywać się będzie opuchlizna. Na ostateczny rezultat należy poczekać do kilku miesięcy, bowiem część tłuszczu zostanie naturalnie wchłonięta przez organizm. Jak duży będzie to procent, zależy od zastosowanej metody. Zdecydowanie mniejsze straty odnotowuje się przy lipotransferze wzbogaconym o pobrane z tkanki tłuszczowej komórki macierzyste.

Zalety i wady przeszczepu tłuszczu

Powiększanie piersi to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, na który decyduje się najwięcej kobiet. Rozmiar biustu, a także jego kształt, dysproporcje, czy utrata jędrności, to bolesny problem, z którym boryka się wiele pań na całym świecie. Nie każda z nich jednak byłaby w stanie pozwolić sobie na wszczepienie implantów. Jest to ciało obce, którego obecność w organizmie trudno jest czasem zaakceptować. Dodatkowo wygląd takich piersi jest nienaturalny.

Lipotransfer to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które pragną poprawić swój biust, lecz zależy im na naturalnym efekcie, subtelnej korekcie i braku śladów. Jednocześnie pacjentka pozbywa się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii, zmieniając tym samym dwa elementy swojej figury. Własny tłuszcz jest dobrze tolerowany przez organizm, dlatego nie ma ryzyka odrzucenia, ani wywołania reakcji alergicznej. Zabieg nie jest inwazyjny, bardzo rzadko pojawiają się jakiekolwiek komplikacje, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji i nie pozostawia brzydkich blizn.

Wśród wad znajdujemy ograniczony rozmiar piersi, który można osiągnąć oraz fakt, że zabieg ten nie jest możliwy w przypadku kobiet szczupłych, u których nie ma nadprogramowej tkanki do pobrania.

Przeciwwskazania do lipotransferu

Kto jeszcze poza paniami o drobnej budowie nie będzie mógł wykonać przeszczepu? Kobiety chore na cukrzycę, niedoczynność tarczycy, zmagające się z niektórymi schorzeniami kardiologicznymi, nefrologicznymi i dermatologicznymi, a także z zapaleniem wątroby oraz nieprawidłowościami w procesie krzepliwości krwi.

Przed zabiegiem pacjentka musi wykonać szereg badań, by lekarz miał pewność, że będzie bezpieczna.

Artykuł powstał przy współudziale Centrum Liposukcji https://centrumliposukcji.pl/.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl