Zabiegi związane z poprawianiem detali urody rozwinęły się w ostatnich latach bardzo znacząco. Aktualnie operuje się nawet najdrobniejsze detale, a niektóre zabiegi, takie jak lifting powiek Warszawa można wykonać niemalże od ręki. Tego typu zabieg wbrew pozorom nie jest dedykowany jedynie osobom w wieku, w którym zaczynają się poważne problemy ze zmarszczkami, ale również osobom młodszym, które nie są zadowolone z wyglądu okolic swoich oczu. 

Na liftingu skorzystają:

  • Kobiety mające problem ze zmarszczkami.
  • Młodsze kobiety mające problem z pojawiającymi się workami pod oczami.
  • Osoby mające problem z opadającymi powiekami, a nawet pogorszonym widzeniem.

 Najpoważniejszym problemem dla młodych kobiet jest to, że skóra wokół oczu nie jest odpowiednio napięta, co prowadzi na przykład do powstawania nieestetycznych worków pod oczami. Można to maskować makijażem, ale jest to rozwiązanie na krótką metę. Chcąc pozbyć się worków pod oczami, najskuteczniejszą metodą będzie przeprowadzenie właśnie liftingu powiek, który napnie skórę w okolicy oczodołów, likwidując problemy tego typu. Według pacjentek, które zdecydowały się na tego rodzaju zabieg, efekty są bardzo widoczne i zauważalne nawet dla kogoś, kto pierwotnie nie zwróciłby na to uwagi. Dzięki liftingowi można uzyskać efekt, który odejmie wizualnie nawet kilka lat. Zabieg można wykonać jednocześnie z liftingiem innych części twarzy, takich jak czoło lub skronie, ale można także ograniczyć się jedynie do powiek.

Na czym polega lifting powiek?

Sam zabieg jest dość prosty, choć wykonywany jest w pełnej narkozie. Z tego powodu przed zabiegiem należy wykonać EKG serca, zwłaszcza jeśli pacjentkami są kobiety po czterdziestym roku życia. Warto też skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym wszelkie przeciwwskazania dotyczące ewentualnej narkozy. W większości przypadków zabieg przebiega jednak bez problemów, a nawet nie wymaga hospitalizowania. Wskazana jest tylko wyjątkowa ostrożność w pierwszych dniach po zabiegu, aby nie uszkodzić gojących się tkanek. Należy unikać aktywności fizycznej, a także sytuacji, podczas których podniosłoby się ciśnienie, które mogłoby spowodować uszkodzenie gojących się ran. W normalnych warunkach nie dochodzi jednak do takich sytuacji, a okres rekonwalescencji przebiega bardzo szybko i nie utrudnia znacząco codziennego funkcjonowania. Lifting powiek niekiedy stosuje się jedynie ze znieczuleniem miejscowym, co sprawia, że dochodzenie do siebie przebiega jeszcze szybciej. Sama operacja sprowadza się do umiejętnego nacięcia powiek i usunięcia nadmiary skóry. Następnie zakłada się szwy, które następnie należy zdjąć podczas ponownej wizyty w gabinecie po około tygodniu lub dwóch. 

Lifting powiek w Warszawie można wykonać w wielu gabinetach, a niektóre z nich oferują zabieg przeprowadzony przy pomocy lasera Plasma IQ, co oznacza, że jest bezinwazyjny.

Jak przygotować się do liftingu powiek?

Przed samym zabiegiem warto się do niego przygotować ogólnoustrojowo poprzez zadbanie o dobry stan naczyń krwionośnych. Można do tego wykorzystać suplementację witaminą C oraz wdrożyć do codziennego dnia trochę aktywności ruchowej, która pozytywnie wpływa na układ krążenia.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl