Dane pokazują jasno, że co drugi mężczyzna ma problemy z łysieniem. Największe problemy zaczynają pojawiać się około 50 roku życia. Wypadanie włosów oddziałuje bardzo mocno na psychikę danej osoby. Nie da się uniknąć starzenia, jednak każdy chce jak najdłużej być młody. Pomóc ma w tym mikropigmentacja włosów, która pozwoli na drobne oszukanie natury i dodanie mikro włosków.

Najczęstsze przyczyny łysienia

  1. Niektóre choroby, a także przyjmowanie chemii
  2. Niedopasowana dieta, która jest bardzo uboga w mikroskładniki
  3. Genetyczne predyspozycje do łysienia
  4. Zbyt duży stres

Nie są to oczywiście wszystkie przyczyny łysienia tylko te najczęstsze. Wiele z nich jest indywidualnymi predyspozycjami danej osoby.

 Na czym polega metoda mikropigmentacji włosów

Metoda ta polega na pokryciu głowy kilkoma tysiącami punkcików, które będą imitowały włosy. Punkty te, są oczywiście idealnie dopasowane do koloru włosków, które jeszcze występują na głowie klienta. Metoda ta pozwala ukryć łysinę i stworzy fryzurę z bardzo krótko ściętymi włoskami. Każdy człowiek posiada warstwy skóry i tak jak w przypadku tatuaży, które umieszczane są pod 5 warstwą skóry, dlatego usunięcie ich jest bardzo często widoczne i bolesne. Tak mikropigmentacja włosów jest to działanie, które umieszcza pigment pod 2 warstwą skóry, przez co wszystko jest bezbolesne i odbywa się za pomocą lasera. Sam proces jest bardzo łagodny i w internecie można znaleźć opinię klientów, którzy mówią, że nie potrafią odróżnić, gdzie kończą się ich prawdziwe włosy, a zaczyna się pigment.

Zalety korzystania z metody mikropigmentacji włosów

  1. Bezbolesne dodanie włosków, przez co człowiek staje się bardziej pewny siebie i atrakcyjniejszy
  2. Metoda ta jest bardzo bezpieczna i nie trzeba obawiać się o skutki
  3. Włosy wyglądają bardzo naturalnie
  4. Wszystko odbywa się w ciągu kilku tygodni 

Ile spotkań potrzeba 

To zależy od firm, które oferują uzupełnienie włosów. Jednak w większości przypadków będą to 3 sesje. Podczas pierwszej ustala się z klientem, gdzie mają dokładnie kończyć się włosy i robi się pierwsze uzupełnienia laserem. Na następnej zagęszcza się uzupełnienie pigmentu i bardzo często można zauważyć już efekt finalny. Druga sesja jest uznawana za najpoważniejszą, ponieważ na niej występują największe różnice w wyglądzie dla klienta. Podczas 3 sesji uzupełnia się ewentualne dalsze braki w pigmencie, a także koryguje się ewentualne błędy. Po tej wizycie klient już nie musi przychodzić po raz kolejny, a to, co ma na głowie powinno wytrzymać około 2 lat. W przypadku tego typu zabiegów konsultacje są bardzo często darmowe, ponieważ ciężko dowiedzieć się czegoś na ich temat, a lekarz odpowie na wszystkie pytania. 

Podsumowując, metoda mikropigmentacja włosów polega na pokonaniu łysienia poprzez dodanie pod 2 warstwę skóry pigmentu, który jest takiego samego koloru co dotychczasowe włoski. Metoda ta jest bardzo nowoczesna i dzięki niej, ludzie mogą uniknąć wstydu, jakim jest utrata włosów w dość młodym wieku. Według badań, aż 50% ludzi ma problemy z łysieniem głowy.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl