Skóra wokół oczu jest cienka, wrażliwa i delikatna, dlatego to głównie ona zdradza nasz wiek, przemęczenie czy samopoczucie. Aby zadbać o jej kondycje i poprawić stan ogólny, warto zainwestować w zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki nim odzyskamy utracony blask, a niechciane kurze łapki zostaną wygładzone.

Pielęgnacja

Ważne, aby umiejętnie pielęgnować skórę pod oczami podczas naszej codziennej toalety. Warto sprawdzać składy kremów i wybierać te, w których znajdują się flawonoidy najlepiej pochodzące z zielonej herbaty. Uszczelniają one ścianki naczyń krwionośnych, ściągają i nawilżają skórę. Jeśli nasze zmarszczki i cienie pod oczyma są głębokie, warto zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej. Z naszej strony możemy polecić zabiegi w Klinice Christoffer Ingves, która specjalizuje się w zabiegach medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna

Profesjonalne kliniki oferują zabiegi, które pomogą nam w polepszeniu kondycji skóry pod oczyma. Mimo że jest to bardzo problematyczne miejsce, z powodu swojej delikatności i bliskiego sąsiedztwa z okiem, warto przyjrzeć się tym o to zabiegom medycyny estetycznej:

Mezoterapia igłowa pod oczy – zabieg poprawia mikrokrążenie, redukuje opuchnięcia i worki pod oczami. Dzięki zabiegowi skóra staje się bardziej rozświetlona, odmłodzona i odzyskuje swój naturalny koloryt.

  • Mezobotoks – niewielka dawka toksyny botulinowej wygładza zmarszczki i kurze łapki. Niestety efekt nie jest taki trwały, jak w przypadku innych części ciała dlatego należy go wykonywać regularnie. Botoks jedynie opóźnia powstawanie zmarszczek, a nie zupełnie rozwiązuje problem starzenia się skóry pod oczami.
    Zabieg korekcji doliny łez – dla osób, które walczą z efektem zmęczonych oczu, Wstrzyknięty kwas hialuronowy wypełnia dolinę łez i przywraca skórze jędrność i blask. Efekt utrzymuje się nawet do 14 miesięcy.
  • Karboksyterapia – dwutlenek węgla silnie rozszerza naczynia krwionośne i symuluje powstawanie nowych. Dzięki temu zwiększa się transport tlenu i składników odżywczych.
  • Thermage (gorący lifting)– jeden z popularniejszych zabiegów. Można zrobić go na obie powieki – dolną i górną. Wykonywany jest przez użycie fal radiowych, które wnikają wewnątrz skóry i podgrzewają ja do 50-60 stopni Celcjusza. Niszczy to włókna kolagenowe i zmusza organizm do wytworzenia większej ilości kolagenu.
  • Przeszczep własnego tłuszczu – daje długotrwałe efekty. Zabieg polega na odessaniu tłuszczu z miejsc naszego ciała, gdzie posiadamy go w nadmiarze i wszczepienie go w okolice oczu.

Zabieg medycyny estetycznej powinien zostać dobrany indywidualnie, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt gładkiej skóry pod oczami.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl