Biżuteria sprawdzi się na każdą okazję, bez względu na to czy obdarowywana będzie świętowała osiemnastkę czy rocznicę ślubu. To prezent klasyczny i w dobrym guście, który pozostaje z kobietą na całe życie. Złoto traktowane jest także jako inwestycja, dlatego jego zakup warto rozważyć zarówno z sentymentalnego, jak również ekonomicznego punktu widzenia. Aby niespodzianka się udała, poszukaj kolczyków idealnych.


Prezent piękny i funkcjonalny

Kupno prezentu dopasowanego do gustu osoby obdarowywanej to często duże wyzwanie. Zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na tym, aby podarunek sprawił kobiecie prawdziwą radość, a nie zaległ na dnie szuflady z nietrafionymi upominkami. W kategorii prezentów pięknych i funkcjonalnych prym wiedzie biżuteria. Nawet, jeżeli nie znasz dokładnie upodobań kobiety, którą chcesz obdarować kolczyki złote na pewno będą dobrym pomysłem. Wybór klasycznych wyrobów jubilerskich to najbezpieczniejsza decyzja. Ważne, aby pasowały do pozostałej biżuterii oraz stylu kobiety i nie były zbyt nachalne. Jeżeli nie wiesz, czy solenizantka na co dzień woli stonowane dodatki czy raczej ekspresyjne ozdoby, wybierz złoty środek. Minimalistyczne kolczyki typu wkrętki z delikatnym oczkiem z cyrkonii lub brylantu na pewno przypadną jej do gustu.

Znacznie łatwiejsze zadanie mają te osoby, które kupują biżuterię partnerce czy przyjaciółce. Często kolczyki złote stanowią w takiej sytuacji kolejny element do kolekcji. Stylowe naszyjniki, przewieszki, bransoletki i pierścionki powinny zostać uzupełnione efektownymi kolczykami. Taki zestaw to absolutny niezbędnik w toaletce każdej modnej pani.

 

Gdzie szukać i jak kupować biżuterię?

Kiedy zdecydujesz już, że kolczyki będą odpowiednim prezentem, czas poszukać tych idealnych. Z pomocą przychodzą sklepy jubilerskie, które prowadzą sprzedaż internetową. W domowym zaciszu możesz na spokojnie przejrzeć kolekcje, listy bestsellerów czy aktualne trendy, a następnie zestawić je z upodobaniami kobiety, którą chcesz obdarować. Najpewniej znajdziesz w nich setki produktów, w różnych kategoriach. Aby maksymalnie ułatwić sobie zakup kolczyków określ:

  • z jakiego kruszcu mają być wykonane — żółte złoto, białe złoto, srebro, tytan, a może połączenie materiałów? Najczęściej na prezent dla kobiety wybierane i polecane są kolczyki złote.

  • jaka próba — do wyboru są dwa typy: 333 i 585. Wizualnie praktycznie się nie różnią, w praktyce cyfry wybite na biżuterii oznaczają, jaki jest faktyczny udział złota w danym wyrobie.

  • z jakiej okazji — często producenci biżuterii ułatwiają kupującym wybór złotych kolczyków, kategoryzując je według wydarzeń, np. Dzień Matki, Walentynki czy Chrzest. Podział jest nie tylko sugestywny — jeżeli szukasz upominku dla dziecka biżuteria będzie miała mniejszy rozmiar.

  • czy mają posiadać kamień — efektowny brylant, głęboki rubin, nasycony szafir — kamienie dodają elegancji wyrobom biżuteryjnym i urozmaicają je. Warto jednak wiedzieć, że im większy kamień szlachetny, tym wyższa cena kolczyków.

Jeżeli nie wiesz, jaka biżuteria będzie najbardziej odpowiednia, daj sobie czas do namysłu. Prawdopodobnie w dobrze zaopatrzonym sklepie jubilerskim znajdziesz inspirację i podjęcie decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl