Dzisiaj każdy chce wyglądać młodo i pięknie jak najdłużej. Choć podstawą pięknego wyglądu skóry jest przede wszystkim właściwa pielęgnacja, to jednak osiągnięcia dzisiejszej medycyny pozwalają także na poprawę niektórych niedoskonałości.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Często obie te specjalności traktuje się jako synonimy. Tymczasem te dwie dziedziny mają jednak nieco inne zakresy. Przede wszystkim medycyna estetyczna nie ma tak ingerencyjnego charakteru jak chirurgia plastyczna. Medycyna estetyczna ma charakter pozachirurgiczny i zajmuje się  hamowaniem procesów starzenia się skóry, a także korektą niektórych defektów estetycznych. Z kolei chirurgia plastyczna zajmuje się korektą wad ciała, zarówno tych nabytych, jak i wrodzonych. W zakres chirurgii plastycznej wchodzi także chirurgia estetyczna, która ma na celu poprawę niedoskonałości ciała. Najczęstsze zabiegi w ramach chirurgii estetycznej to powiększanie piersi za pomocą implantów, korekcja nosa warszawa, operacje plastyczne uszu, a także poprawa wyglądu brzucha.

Co warto wiedzieć o operacjach plastycznych?

Decyzja o operacji plastycznej nie powinna być podejmowana pochopnie. Każdorazowo przed zabiegami tego typu odbywa się rozmowa - wywiad z lekarzem, a także zleca on przeprowadzenie badań, aby stwierdzić, czy stan zdrowia pacjenta pozwala na wykonanie konkretnego zabiegu, na przykład plastyki brzucha, korekty nosa czy uszu. Chirurg plastyczny omawia także z pacjentem konkretny zabieg oraz ustala oczekiwania pacjenta odnośnie jego wyglądu po operacji. Bezpośrednio przed zabiegiem niezbędne jest także wykonanie wielu badań - różnych w zależności od przeprowadzanej operacji. Warto również wiedzieć o tym, że niektóre operacje plastyczne wiążą się z koniecznością dłuższego pozostawania na zwolnieniu lekarskim, a inne zaś można przeprowadzić w czasie jednodniowego pobytu w klinice.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl