Za duży, za szeroki, przekrzywiony, z garbem… Kształt nosa bardzo często bywa powodem kompleksów. Dla własnego komfortu psychicznego wielu pacjentów decyduje się pójść pod skalpel. Tym, którzy nie chcą nieodwracalnej ingerencji we własne ciało, chirurgia ma do zaoferowania nowoczesną metodę korekcji nosa – modelowanie za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest niemal bezbolesny, trwa zaledwie 30 minut i daje natychmiastowy efekt.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie (pod postacią hialuronianiu sodu), która ma zdolność wiązania wody, opowiada więc przede wszystkim za nawilżanie i uelastycznianie skóry. Wraz z wiekiem zaczyna jej ubywać, co przyczynia się do powstawania zmarszczek. Już od wielu lat bezpieczne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego służą do uzupełniania bruzd czołowych i nosowo-wargowych. Mają one konsystencję żelu, który po wprowadzeniu pod skórę ulega stopniowemu wchłanianiu. Jak się okazało, ta sama substancja jest w stanie wypełnić ubytki w nabłonku i zredukować drobne nierówności na powierzchni nosa.

Na czym polega korekcja kształtu nosa kwasem hialuronowym?

Poprawianie kształtu nosa kwasem hialuronowym to bardzo szybka procedura polegająca na wstrzyknięciu żelu w zagłębienie i uformowaniu go w ten sposób, by zredukował dysproporcje. Bardzo wiele zależy od doświadczenia i umiejętności lekarza, który musi wykazać się wyczuciem, precyzją, zdolnościami manualnymi i zmysłem estetycznym. Przed zabiegiem nos smaruje się kremem znieczulającym, który redukuje do minimum dyskomfort związany z iniekcją. Zazwyczaj preparat od razu układa się w sposób pożądany przez pacjenta, ale może „pracować” pod skórą jeszcze przez 2 tygodnie. Rezultaty korekcji nosa kwasem hialuronowym utrzymują się około roku. Po zabiegu trzeba unikać ekspozycji na promieniowanie (solarium, intensywne słońce) oraz narażania się na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur (w saunie, na mrozie).

Dla kogo jest modelowanie nosa kwasem hialuronowym?

Niestety, korekcja za pomocą kwasu hialuronowego nie jest metodą, która pomoże wszystkim niezadowolonym z kształtu swojego nosa. Użycia skalpela wymagają m.in. deformacje powiązane ze skrzywieniem przegrody nosowej. Nieinwazyjne modelowanie jest dla osób z niewielkim garbem, skrzywieniem nosa po złamaniu, asymetrią, tzw. zadartym nosem i nieproporcjonalnie dużym czubkiem narządu węchu. Podobnie jak innych zabiegów medycyny estetycznej, modelowania nosa nie przeprowadza się u kobiet ciężarnych i karmiących. Przeciwwskazaniami są także choroby autoimmunologiczne, infekcje skóry i skłonność do powstawania bliznowców.

Koszt korekcji kształtu nosa kwasem hialuronowym w dobrych gabinetach medycyny estetycznej to 650–1100 zł (według cennika Aesthetic). Zależy w głównej mierze od ilości preparatu potrzebnego do wypełnienia zagłębień.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl