Na przestrzeni ostatniej dekady kosmetologia stała się jedną z prężniej rozwijających się dziedzin nauki. Coraz większe pole do popisu w tym zakresie znajduje również fizykoterapia. Jakie urządzenia z fizykoterapii warto wykorzystać do zabiegów kosmetologicznych? Jakie niedoskonałości można dzięki nim poprawić?

Fala uderzeniowa - zastosowanie w kosmetologii

Najbardziej popularnym i znamiennym w efektach działania urządzeniem do fizykoterapii wykorzystywanym w kosmetologii jest fala uderzeniowa. Terapia ta ma zastosowanie głównie w walce z cellulitem oraz miejscową otyłością. Pozytywnie wpływa na odmłodzenie i wygładzenie skóry, poprawę mikrokrążenia, napięcie tkanki łącznej oraz rozbicie pokładów tłuszczu. Fala uderzeniowa przynosi również widoczne efekty w redukcji rozstępów i blizn. Dlatego zabiegi z użyciem fali uderzeniowej polecane są każdemu, kto chce poprawić kondycję swojej skóry, ujędrnić ciało czy też zmniejszyć obwody tu i ówdzie. Z naszego asortymentu z czystym sumieniem możemy polecić aparat do terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT, który ze względu na zerowe koszty eksploatacji, z pewnością długo i należycie posłuży w takim gabinecie.

Drenaż limfatyczny

Kolejnym sprzętem do fizykoterapii, który doskonale sprawdza się w gabinetach kosmetycznych czy też SPA są aparaty do drenażu limfatycznego. Dzięki nim wykonać możemy masaż uciskowy stymulujący układ chłonny oraz krwionośny. W wyniku działania urządzenia dochodzi do eliminacji zalegających toksyn, redukcji obrzęków powstających w wyniku zastoju krwi i limfy oraz wzrostu elastyczności i odżywienia tkanek. Zabiegi drenażu limfatycznego mają działanie detoksykujące oraz oczyszczające. Doskonale sprawdzają się również w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami. Tutaj z pomocą przychodzi linia aparatów do drenażu limfatycznego WIC oraz LC, wśród których każdy kosmetolog czy gabinet znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom i profilowi działalności.

Elektroterapia

Do rewitalizacji, poprawy wyglądu skóry czy też odnowy biologicznej wykorzystywana jest również elektroterapia. W zależności od użytego prądu celem takiej terapii może być poprawa trofiki, uwodnienia i kolorytu skóry, zwiększenie jej  napięcie, terapia blizn oraz bliznowców, działanie przeciwzmarszczkowe, poprawa ukrwienia, a także poprawa metabolizmu komórek, co można wykorzystać w terapii antycellulitowej. Najczęściej stosowanymi zabiegami z tego zakresu są galwanizacja, jonoforeza oraz elektrostymulacja. Dodatkowo w serii przenośnych aparatów do elektroterapii T-one (Rehab, Pro, Sport, Coach) znajdziemy aż 18 programów BEAUTY, dedykowanych głównie do zabiegów kosmetycznych, takich jak np. mikrolifting czy lipoliza. Warto również zwrócić uwagę na wielokanałowość tych aparatów, co daje możliwość wykonania np. elektrostymulacji większej ilości grup mięśniowych jednocześnie.

Terapia Tecar

Innowacyjną terapią, którą z powodzeniem można wykorzystać w gabinecie kosmetycznym jest terapia Tecar, która wykorzystuje działanie fali radiowej wysokiej częstotliwości. Fala ta umożliwia dostarczenie do organizmu energii poprzez efekt oporu przepływającego prądu. Przy użyciu aparatu Doctor Tecar możemy głęboko przegrzewać i stymulować energię wewnątrz tkanek, co pobudza oraz przyspiesza działanie mechanizmów regeneracyjnych i ich naturalną kondycję. Zwiększa to również unaczynienie skóry i powoduje rozszerzenie naczyń, co przyspiesza metabolizm tkanek, a tym samym poprawę wyglądu skóry.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BardoMed

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl