Wraz z upływem lat poranne spoglądanie w lustro może powodować codzienne frustracje oraz nienawiść do samego siebie. Obszarem, który zwykle deprymuje najbardziej jest twarz. Naturalne procesy takie jak wiotczenie skóry twarzy spowodowane są spowolnioną produkcją kolagenu oraz elastyny. Nie należy jednak uważać, że natura jest nieprzebłagana i nie można zrobić nic, by dokuczliwe zmarszczki twarzy oraz szyi przestały demotywować każdego dnia. Na tę właśnie potrzebę chirurgia plastyczna wymyśliła lifting twarzy.

Kto poddaje się liftingom?

Na zabieg decydują się przede wszystkim osoby wysoce niezadowolone ze swojego wyglądu. Warto jednak zwrócić uwagę, że chirurgia plastyczna w istocie nie jest jedynie fizyczną poprawą, ale znaczącym podniesieniem komfortu psychicznego. Statystyki mówią, że liftingowi najczęściej poddają się kobiety powyżej 50 roku życia, jednakże w ostatnich latach trend zaczął panować wśród nieco młodszych pań. Co więcej, do zabiegu coraz częściej przekonują się panowie, którzy chcą wyglądać po prostu młodziej. A co najważniejsze całkowite zostało przełamane tabu.

Etapy

Lifting twarzy nie jest niczym innym niż zabiegiem chirurgicznym, więc przygodę z nim rozpoczyna się w momencie pierwszej konsultacji z lekarzem. Z pewnością zleci on szereg badań, które będą potwierdzeniem dobrej kondycji zdrowotnej pozwalającej na przeprowadzenie operacji. Co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem zalecane jest całkowite odstawienie nikotyny, gdyż znacząco opóźnia ona wszelkie procesy gojenia.

Przed samym zabiegiem skóra oraz włosy poddawane są dokładnemu oczyszczeniu, aby wyeliminować do minimum możliwość pojawienia się różnorodnych infekcji. Sam zabieg zajmuje od jednej do trzech godzin. Nacięcia prowadzone są w sposób umożliwiający ukrycie blizn pod włosami . Liftingowi podbródka najczęściej towarzyszy liposukcja, która eliminuje główny powód niepożądanego wyglądu tychże okolic.

Rekonwalescencja pod zabiegu wymaga użycia specjalnych bandaży uciskowych i trwa około dwóch tygodni. Gojenie się blizn to bardzo indywidualny czas, jednak starannie założone szwy i umiejscowienie szwów skutecznie uniemożliwia zobaczenie ich w przyszłości.

Gdzie szukać pomocy?

Decydując się na tego typu operację z pewnością należy zadbać o maksimum bezpieczeństwa, gdyż każda interwencja chirurgiczna jest poważnym obciążeniem dla ludzkiego organizmu. Kliniki związane z chirurgią plastyczną oraz medycyną estetyczną stają się coraz bardziej powszechne i osiągalne finansowo. Na terenie chociażby Warszawy funkcjonuje kilkadziesiąt klinik i gabinetów świadczących tego typu usługi. Jednym z najpopularniejszych jest  chirurgia plastyczna w szpitalu Medicover. Placówka charakteryzuje się najnowocześniejszym sprzętem w kraju oraz kompleksowym podejściem do wszelkiego rodzaju zabiegów o charakterze estetycznym.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl