Jednym z częściej występujących schorzeń, jakie dotyka nasze stopy jest grzybica stóp. Narażone są na nią zwłaszcza osoby, które często korzystają z miejsc użytku publicznego, takich jak sauny czy baseny.

Jak uniknąć ryzyka zarażenia się grzybicą stóp?

Przebywając w miejscach, gdzie na bosaka chodzi wiele osób, warto pamiętać o zakładaniu klapek - zwłaszcza na basenie i w innych miejscach, gdzie dojść może do zakażenia. Po korzystaniu z takich miejsc warto dokładnie umyć stopy. Osobom, które są bardziej narażone na grzybicę stóp lub u których występowała ona już wcześniej, mogą zastosować odpowiednie środki zalecone przez podologa. Warto pamiętać także o tym, że grzybicy stóp sprzyja również nieprawidłowe, nieprzewiewne i zbyt ciasne obuwie.

 

Jak rozpoznać grzybicę stóp?

Najczęstsze objawy grzybicy stóp to pojawienie się zaczerwienienia, a także pęcherzyków i grudek. Skóra na stopach zaczyna swędzieć i piec. Brak reakcji na te objawy może doprowadzić do pękania skóry, co grozi wystąpienie zakażenia. To, czy wystąpiła u nas grzybica stóp, najlepiej oceni wrocław podolog i zaordynuje odpowiednie środki, aby pozbyć się tego problemu. Warto jednak pamiętać, że grzybica stóp jest chorobą, której leczenie może potrwać długo. Bardzo ważne jest, by w okresie leczenia nie korzystać z miejsc, takich jak basen czy sauna, aby grzybica nie przenosiła się na inne osoby.

Leczenie grzybicy stóp

Grzybicę stóp, która jest efektem zarażenia się grzybami z rodziny drożdżaków, można wyleczyć, jednak warto skorzystać z usług podologa, aby doradził on nam najlepsze dla nas rozwiązanie. Środki z apteki, dostępne bez recepty, mogą ograniczyć występowanie objawów, lecz nie do końca wyleczyć dolegliwość, dlatego ważne jest, by zoptymalizować działania terapuetyczne dla zapewnienia skutecznego leczenia. Ważna jest także profilaktyka, czyli zapobieganie wystąpieniu grzybicy stóp poprzez odpowiednie zabezpieczanie się przed zarażeniem w miejscach publicznych, a także przez noszenie przewiewnych i wygodnych butów.

Artykuł sponsorowany

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl