Jak olejować włosy olejkiem arganowym? Sprawdzone sposoby

1. Olejowanie włosów i skóry głowy na sucho – olejek arganowy nakłada się na suche włosy i skórę głowy i zostawia maksymalnie długo (minimum pół godziny). Najlepiej jest owinąć głowę ręcznikiem i iść spać, pozostawiając olejek arganowy na noc. Rano wystarczy umyć głowę szamponem i wysuszyć włosy jak zwykle.

2. Olejowanie włosów i skóry głowy na mokro – bardzo dobra metoda, ponieważ myjąc włosy przed olejowaniem, pozbywamy się z ich powierzchni resztek kosmetyków, kurzu, sebum. Olejek arganowy nakłada się na czyste, wilgotne włosy oraz skórę głowy. Pozostawia do 30 minut do 3 godzin, a następnie ponownie myje włosy.

3. Olejowanie wybranych partii włosów (bez uwzględnienia skóry głowy) – ta metoda nie wymaga spłukiwania. Olejek arganowy w niewielkiej ilości aplikujemy na najbardziej zniszczone partie włosów, np. pd połowy ich długości, na wybrane pasma lub na same końcówki. Olejek arganowy w tej metodzie doskonale zabezpiecza i dyscyplinuje włosy, wzmacniając ich blask.

4. Olejowanie wilgotnych włosów (bez uwzględnienia skóry głowy) – olejek arganowy aplikujemy na wybrane partie włosów, aby zabezpieczyć je przed gorącym nawiewem suszarki, lokówki lub prostownicy.

Podczas olejowania włosów należy pamiętać, że olejek arganowy powinien być użyty w niewielkich ilościach – tak, aby nie przeciążyć włosów i aby zmyć go z głowy bez większych problemów.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl