Zanieczyszczony organizm – objawy

Organizm w którym znajduje się zbyt duża liczba toksyn pracuje znacznie mniej wydajniej, a pacjent narzeka nie tylko na gorszą kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Najczęściej pojawiające się objawy zanieczyszczonego organizmu to:

  • problemy o charakterze skórnym (wypryski, łupież, przetłuszczanie włosów, cellulit, łamliwość paznokci, przydki zapach ciała)
  • częste infekcje (obniżona odporność skutkuje zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi oraz stanami zapalnymi)
  • bóle głowy i stawów
  • nadmierne zmęczenie i senność
  • nerwica, depresja, stany lękowe
  • brak apetytu
  • problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Sposobów pozwalających na oczyszczanie organizmu ze szkodliwych związków chemicznych jest kilka. Zdecydowanie najczęściej decydujemy się jednak na metody o charakterze dietetycznym, a mianowicie stosujemy jadłospisy oczyszczające.

Jadłospis oczyszczający to nic innego jak dieta opierająca się na zdrowych, lekko strawnych produktach. Zwykle diety tego typu to tzw. głodówki, czyli zestawienia posiłków o obniżonym bilansie kalorycznym. Czy aby na pewno jest to najlepsze rozwiązanie? 

Wokół skuteczności i bezpieczeństwa diet oczyszczających pojawia się bardzo dużo kontrowersji. Przede wszystkim, stosowanie takich jadłospisów niesie za sobą ryzyko spowolnienia procesów przemiany materii. Dodatkowo, "głodówka" dodatkowo osłabia organizm i może być przyczyną wielu dolegliwości. Dlatego też, mimo dużej skuteczności – rzadko, który lekarz, czy dietetyk zaleca wykorzystywać te rozwiązanie.

Ze znacznie większą aprobatą spotyka się metoda detoksacji wykorzystująca suplementy diety. Najpowszechniejszym tego typu środkiem jest błonnik witalny (np. Fibre Select), czyli alternatywa dla błonnika pokarmowego. 

Konsumpcja błonnika pokarmowego zalecana jest przez WHO w ilości wynoszącej nie mniej niż 20 gramów dziennie. Ta substancja odpowiedzialna jest za sprawną pracę całego systemu pokarmowego i wydalniczego. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że lekarze i dietetycy tak często zalecają dodatkową suplementację błonnika. Oczywiście można dostarczać tę substancję również w  diecie, aczkolwiek to znacznie mniej komfortowe. Stosując błonnik witalny, wystarczą bowiem dwie kapsułki dziennie by uzupełnić niedobory tej substancji.

Detoksykacja błonnikiem witalnym pozwala oczyścić: wątrobę, jelita oraz nerki. Dodatkowo, środek ten poprawia tempo przemiany materii oraz powoduje uczucie sytości, przez co z powodzeniem może być wykorzystywany również jako suplement na odchudzanie.

Potrzebujesz więcej informacji? Koniecznie zajrzyj na detoksykacjaorganizmu.pl.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl