Na czym polega zabieg powiększenia piersi?

Zabieg powiększania piersi polega na wprowadzeniu pod mięsień piersiowy dopasowanego implantu. Zabieg ten pozwala na trwałe powiększenie piersi. W celu wykonania zabiegu konieczne jest skorzystanie ze znieczulenia ogólnego. Nacięcie najczęściej przeprowadzane jest w tak zwanym fałdzie podsutkowym, dlatego pozostaje ona niewidoczna w pozycji stojącej.

Zanim zdecydujesz się na powiększenie piersi, pamiętaj o tym, że jest to zabieg chirurgiczny, który także ma swoje ryzyko. Jednak wybierając dobry gabinet możesz także zminimalizować niebezpieczeństwo. Ważne są też wcześniejsze badania oraz konsultacje. Nikt jednak nie jest w stanie zagwarantować, że przebiegnie on na sto procent bez komplikacji.

Jak dobiera się implanty?

W użyciu jest wiele rodzajów implantów, dlatego dobierane są one indywidualnie w zależności od budowy anatomicznej piersi pacjentki, wymiarów jej klatki piersiowej, oczekiwanego efektu. Aktualnie stosuje się dwa rodzaje implantów piersiowych, a mianowicie silikonowe oraz zawierające sól fizjologiczną.

Na około miesiąc przed planowanym zabiegiem, podczas wizyty konsultacyjnej, chirurg pobiera wymiary i wskazuje, jakie są możliwości w zakresie powiększenia piersi. Można też zobaczyć, jak wyglądają poszczególne rodzaje implantów i przymierzyć je, co pozwala pacjentce na świadomy dobór właściwego rozmiaru.

Czy po wszczepieniu implantów można karmić piersią?

Tak, nadal jest to możliwe, dlatego kobiety po powiększeniu piersi mogą także karmić dziecko własnym mlekiem. Nie jest to możliwe tylko wtedy, gdy wykonuje się zabieg z dostępem przez otoczkę brodawki, niemniej jednak takie operacje wykonuje się już rzadko.

Warto też wskazać, że zabieg powiększenia piersi nie zaburza badań piersi – nadal można bez problemu wykonywać mammografię oraz badania USG piersi.

Ile kosztuje powiększenie piersi?

Ceny zależne są przede wszystkim od samego gabinetu oraz jego polityki cenowej, od rodzaju wybranych implantów, a także od dodatkowych zabiegów, na przykład przy obwisłych piersiach konieczne będzie również ich podniesienie. Zwykle cena to od 14 do 18 tysięcy złotych.

Gdzie skorzystać z usługi?

Najlepiej wybrać gabinet posiadający wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, gdzie pacjentki mogą liczyć na fachową i kompleksową obsługę. Dużo pomocnych opinii można znaleźć w internecie, ale ostateczną decyzję o tym, gdzie przeprowadzić powiększanie piersi, powinniśmy podjąć po konsultacji, oceniając samodzielnie kompetencje lekarza, wyposażenie gabinetu, jakość obsługi.

Do skorzystania z usług powiększania piersi zaprasza chirurg plastyczny dr n. med. Joanna Jędrys.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl