doktor ostrowskaO zabiegu powiększania piersi za pomocą implantów - mówi Pani Doktor Katarzyna Ostrowska-Clark, która ma za sobą 16 letnią praktykę w Prywatnym Ośrodku Chirurgii Estetycznej. Z jej usług chirurga estetycznego korzystają pacjenci z niemal całej Europy.

 

Jakie jest najczęstsze, pierwsze pytanie pacjentki, zainteresowanej zabiegiem powiększenia piersi ?

Najczęściej pacjentki na początku rozmowy pytają o ile można powiększyć piersi i jakich implantów użyjemy.

O ile więc rozmiarów można powiększyć biust, jak dobiera się odpowiednie implanty?

Biust z reguły można powiększyć o 2 rozmiary. Istnieje specjalny, komputerowy sposób doboru implantów, który bierze pod uwagę anatomiczną budowę pacjentki.

A w jakim wieku są kobiety, które decydują się na zabieg. Czy istnieje jakaś granica wieku?

Kobiety decydujące się na zabieg powiększenia piersi są najczęściej w wieku 25-45 lat. Tak naprawdę nie ma określonej granicy wieku. Mieliśmy pacjentkę, która poddała się tej operacji mając 65 lat. Było to jej marzenie, które wreszcie mogła spełnić.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Najważniejszym badaniem jest USG piersi. Ewentualnie mammografia - po 40 roku życia oraz podstawowe badania krwi takie jak: morfologia, jonogram, OB, glukoza, krzepliwość krwi oraz badania wirusologiczne.

Jak wygląda zabieg powiększenia piersi, ile trwa? 

Zabieg powiększenia piersi polega na podmięśniowym, podpowięziowym lub podgruczołowym umiejscowieniu implantu. Ciecie wykonuje się w fałdzie podpiersiowym lub na dolnym brzegu otoczki brodawki sutkowej. Zabieg trwa około 1 godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym - narkozie.

Czy ból po operacji jest duży? Jak długo się utrzymuje?

Nasz anestezjolog opracował autorski sposób znieczulania pacjentki do zabiegu i dlatego nasze panie nie narzekają na dolegliwości bólowe. Jeżeli pojawia się ból to jest on zazwyczaj niewielki i wystarczy podanie doustnych środków przeciwbólowych. Dolegliwości utrzymują się najczęściej od 3 do 5 dni.

Na jaki czas po zabiegu, pacjentka musi pozostać w szpitalu?

Nasze pacjentki po operacji wychodzą w ciągu 24 godzin do domu. W tym czasie czują się na tyle dobrze, że możemy sobie na to pozwolić.

Czy piersi po zastosowaniu implantów są miękkie w dotyku?

Przy użyciu implantów Motiva, piersi po zabiegu są bardzo miękkie i przypominają w dotyku własną pierś. Dotychczas stosowane implanty były dużo twardsze.

Czy kobieta po zabiegu powiększania piersi, musi zmienić styl życia, zrezygnować z uprawiania niektórych sportów? Jak zachowują się implanty podczas zmiany ciśnień (np. lot samolotem)?

Posiadanie przez pacjentki implantów nie powoduje wprowadzania zmian w życiu na przykład dotyczących uprawiania sportów. Panie po zabiegu mogą prowadzić normalny tryb życia. Zmiany ciśnień podczas lotu samolotem lub nurkowania nie wpływają w żaden sposób na implanty ani nie powodują dyskomfortu pacjentki. Trzeba pamiętać o tym, że pierś w cyklu miesięcznym ulega zmianom niezależnie od tego czy pacjentka ma wkładki czy nie. 

Czy implanty zakłada się na całe życie, czy trzeba je okresowo wymieniać?

Implantów nie powinno zakładać się na całe życie ponieważ zmienia się u pacjentek waga i ich warunki anatomiczne. Zachodzą w ciążę, karmią piersią i następują także inne zmiany co powoduje potrzebę wymiany implantów po ok 10 - 15 latach.

Czy blizny po operacji są duże i widoczne?

Blizny po operacji powiększenia piersi są nieduże i ukryte w fałdzie podpiersiowym lub na granicy otoczki brodawki sutkowej. Dla niewprawnego oka są prawie niewidoczne.

Podczas zabiegu powiększania piersi wykorzystuje Pani Doktor implanty Motiva. Czym różnią się one od innych, dostępnych obecnie na rynku?

Implanty Motiva zasadniczo różnią się od innych dostępnych na rynku tym, że żel zastosowany w implancie Ergonomix zachowuje się jak nasz naturalny gruczoł. Implanty Motiva nie dają efektów dwóch namiotów tylko w zależności od położenia pacjentki poruszają się wraz z nią. Łatwiej zdecydowanie umieścić je w loży nawet z dość niewielkiego cięcia, gdyż mają bardzo śliską powierzchnię oraz mięciutki żel poddający się chirurgowi podczas zabiegu. Ponadto nowa nanopowłoka zmniejszyła odsetek powstających torebek przykurczających do minimum. Dzięki temu pacjentki mogą uniknąć przykrych komplikacji pooperacyjnych.

Jak wygląda struktura implantów Motiva, z czego się składają?

Implant składa się ze specjalistycznej powłoki zewnętrznej wykonanej w nanotechnologii oraz silikonowego żelu o właściwościach reologicznych. Żel ten pomimo swej miękkości nie ulega uszkodzeniu podczas implantacji, gdyż jest wykonany w technologii NuSil.

Implanty Motiva, zawierają również technologię Q -Inside. Co pacjentka, dzięki niej zyskuje?

Technologia VeriTeQ’s Q-Inside to pierwszy na świecie mikrotransponder zaakceptowany przez FDA do użytku w tkance ludzkiej posiadający 15-cyfrową unikalną numerację. Pozwala to osobie skanującej odczytanie tego numeru tylko przez zbliżenie czytnika w okolice klatki piersiowej. Pacjentka w związku z tym, nie musi posiadać dokumentacji papierowej ponieważ w każdej chwili można odczytać informację z zabezpieczonej bazy danych on-line.

Dwa lata temu, głośno było o aferze dotyczącej implantów PIP, które zawierały silikon przemysłowy. Czy pacjentka, która decyduje się na zabieg, może obawiać się podobnych komplikacji i problemów? Czy implanty Motiva są bezpieczne?

Implanty Motiva są jak najbardziej bezpieczne. Posiadają wszystkie certyfikaty medyczne w związku z czym nie należy się obawiać komplikacji i problemów, które związane były z implantami firmy PIP. Implanty Motiva, jako jedyne na świecie są ubezpieczone u największego ubezpieczyciela na świecie - firmy Lloyds.

Jakie są reakcję i wrażenia pacjentek, u których zastosowała Pani implanty Motiva?

Pacjentki wyjątkowo zgodnie są zachwycone miękkością piersi po zastosowaniu tych implantów. Dotyczy to zwłaszcza pacjentek, które wcześniej miały zaimplantowane protezy innych firm. Po wymianie na implanty Motiva są bardzo zadowolone z tego, że piersi zachowują się tak jak naturalna pierś i poruszają z ruchami jej ciała.

A jakie są Pani Doktor refleksje, dotyczące pracy na implantach Motiva?

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z implantami piersi. Do tej pory korzystałam z implantów produkowanych przez kilka kluczowych firm, które były liderami w produkcji implantów. Od pierwszego dnia pracy na implantach Motiva jestem nimi zachwycona. Zaskoczyła mnie także łatwość ich zakładania. Dla mnie na dzień dzisiejszy są to najlepsze implanty jakie znam. 

Dziękuję serdecznie za rozmowę! 

 

 

MEDIMEL to miejsce, gdzie pacjenci znajdą nie tylko profesjonalną opiekę medyczną 
logooraz najwyższej jakości sprzęt renomowanych marek, 
ale także spokój i kameralną atmosferę. Oprócz pełnego profesjonalizmu 
i zaangażowania pacjenci mogą liczyć na doskonałą opiekę, 
harmonijną atmosferę, komfort i pełną dyskrecję.

Adres: ul.Nowowiejska 1E, 71-219 Bezrzecze 
Telefon:  +48 91 818 04 74, +48 500 355 884 

 

 

Warto przeczytać


 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl