skóra problemowaCoraz większa liczba osób ma różnego rodzaju problemy skórne….XXI wiek został okrzyknięty „wiekiem alergii”, jednak to nie jedyny problem...Atopowe zapalenie skóry, nadwrażliwość, cukrzyca, trądzik różowaty, choroby autoimmunologiczne - łuszczyca, rybia łuska, bielactwo. Oprócz tego wszechogarniająca nas chemia doprowadza do różnego rodzaju uczuleń. W konsekwencji tego wszystkiego już sami nie wiemy co nam szkodzi, a co nie. Tym samym boimy się odwiedzać gabinety kosmetyczne, bo przecież- (jak stwierdziła jedna z moich klientek) - „wszystko mnie uczula”. Ten strach przed zaszkodzeniem swojej skórze jest dla mnie jak najbardziej zrozumiały. Twarz jest naszą wizytówką. Dyskomfort, uczucie pieczenia, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne, a także nieestetyczna, czerwona, chropowata twarz to przerażająca wizja samego siebie.

Czy w związku z tym najlepiej ją zostawić i nic nie robić? Nie, o  skórę problemową należy dbać, wzmacniać ją i chronić!

I do tego typu cer przeznaczone są specjalistyczne preparaty gabinetowe, jak i kosmetyki do pielęgnacji domowej. Jedną z firm, jaką polecam w przypadku leczenia i wzmacniania, takich skór jest Epionce. Marka, którą nie tylko z nazwy uważam za „markę zdrowej skóry”. Przede wszystkim są to preparaty medyczne, które możemy zakupić bez recepty, a ich działanie pozwala na uzyskanie szybkich rezultatów i poprawę kondycji skóry.

epioncePrzez ostatni rok, marka Epionce pozwoliła mi na wyprowadzenie wielu schorzeń i dolegliwości u moich klientów. Swoje działanie opiera przede wszystkim na działaniu przeciwzapalnym, a w przypadku wymienionych na wstępie problemów, takie stany zapalne mają miejsce. Dodatkowo opiera się na wzmacnianiu procesów naprawczych skóry i jej bariery ochronnej.

Zazwyczaj jakiekolwiek zmiany na naszej skórze są wynikiem reakcji obronnej skóry. Zdrowa skóra posiada „płaszcz ochronny”, a także barierę Reina (która to ogranicza ucieczkę wody z naszej skóry). Jeśli któryś z tych mechanizmów jest zakłócony nasza skóra nie potrafi się bronić przed czynnikami zewnętrznymi, a odparowywanie wody powoduje jej wysuszenie, łuszczenie, często także swędzenie.

Dzięki preparatom marki Epionce jestem w stanie nie tylko zahamować procesy zapalne w skórze, ale także naprawić szkody w skórze i wzmocnić ją do tego stopnia, aby sama potrafiła się bronić.

W kolejnych artykułach każde ze schorzeń - jego pielęgnację gabinetową oraz domową omówię oddzielnie.

W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji proszę o bezpośredni kontakt.

 

 

 

 

  

 

Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl