Cera naczyniowa tzw. prerosacea może pojawiać się już od 18-20 roku życia. Częściej występuje u kobiet narażonych na nadmierną ekspozycję słoneczną i światło solaryjne. Charakteryzuje się przemijającym,napadowym czerwienieniem twarzy, szyi, dekoltu oraz nietolerancją kosmetyków, głównie zmywaczy oraz kosmetyków kolorowych. Nagłe pojawienie się czerwienienia może być sprawą przemijającą, ale czasem może przejść w zmiany rumieniowe, na których uwidaczniają się trwałe poszerzone naczynia krwionośne splotu podbrodawkowego,które są widoczne przez naskórek tzw. teleangektazje.

Czytaj więcej...

Z problemem bielactwa boryka się coraz większa liczba populacji. Szacuje się, że na całym świecie cierpi na tę chorobę około 100 milionów ludzi. Za przyczynę schorzenia uznaje się nie tylko problemy genetyczne ale też środowiskowe. Rozróżniamy: bielactwo wrodzone tzw. "albinizm” oraz nabyte tzw. „vitiligo”(1% ludzi na całym świecie). Główne zewnętrzne objawy to obecność białych odbarwień na skórze.

Czytaj więcej...

Łuszczyca jest niezakaźną, niezłośliwą chorobą o podłożu autoimmunologicznym, której przyczyn dokładnie nie znamy. Występowanie łuszczycy jest niezależne od wieku i pochodzenia. Nie mają wpływu na jej powstanie czynniki zewnętrzne. Zdarzają się chorzy, w których rodzinie nie było przypadków choroby oraz zdrowi, w których rodzinie łuszczyca występuje.

Czytaj więcej...

"Atopowe zapalenie skóry - AZS". Brzmi groźnie, dziwnie…jednakże już blisko 20% społeczeństwa cierpi na to schorzenie i niestety z roku na rok liczba chorych ciągle rośnie. Ale spokojnie- chorobą tą nie możemy się zarazić. Schorzenie to, to tak naprawdę zaburzenia naszego układu immunologicznego. A mówiąc kolokwialnie - cena, jaką płacimy za postęp cywilizacyjny...

Czytaj więcej...


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl