Dagmara RembiszewskaW mojej pracy staram się zawsze najpierw sama ocenić stan skóry, zbadać ją, a dopiero później pytam klientkę o wiek. Dla mnie liczy się ogólny wygląd skóry, stan jej nawilżenia i odżywienia. Wiek klientki odgrywa tu drugorzędną rolę, może być to młoda osoba ale np.: intensywnie opalającą się w solarium i palącą papierosy, wtedy skóra dużo szybciej się starzeje… - o skórze dojrzałej, pielęgnacji anti-aging: gabinetowej i domowej  - rozmowa z Panią kosmetolog Dagmarą Rembiszewską.

 

Kiedy można nazwać skórę - skórą dojrzałą? Jakie są pierwsze, widoczne oznaki starzenia?

Pierwszymi oznakami upływającego czasu są plamy i przebarwienia posłoneczne oraz zmarszczki mimiczne wokół oczu. Myślę że skórę można określić dojrzałą, wtedy gdy jest już naznaczona wyraźnie upływającym czasem. Pojawiają się na niej bruzdy, plamy oraz traci swoją elastyczność. Według mnie wiek klientki odgrywa tu drugorzędną rolę, może być młodą osobą ale np.: intensywnie opalającą się w solarium i palącą papierosy, wtedy skóra dużo szybciej się starzeje…

 

Kiedy więc jest odpowiedni moment, by rozpocząć zabiegi odmładzające? Czy tutaj istnieje próg wiekowy, czy powinno zwracać się uwagę jedynie na kondycję skóry?

W mojej pracy staram się zawsze najpierw sama ocenić stan skóry, zbadać ją, a dopiero później pytam klientkę o wiek. Dla mnie liczy się ogólny wygląd skóry, stan jej nawilżenia i odżywienia. Ważną rolę odgrywa tu również tryb życia, jeśli nasza klientka żyje w dużym mieści, pracuje w klimatyzowanym biurze, a do tego często podróżuje samolotami to jej skóra z pewnością jest bardzo odwodniona i szybciej będzie się starzała. Dlatego nie wiek odgrywa tu kluczową rolę, ale kondycja skóry.

 

Czy zabiegi nieinwazyjne mogą zastąpić te bardziej inwazyjne (np. w momencie, gdy klientka boi się poważniejszych zabiegów)?

Według mnie nieinwazyjne metody zabiegowe są dobre aby zapobiegać pojawianiu się pierwszych zmarszczek, plam na skórze, ale w wielu przypadkach niezbędna jest poważniejsza ingerencja aby móc uzyskać szybkie i pożądane przez pacjentkę efekty.

 

Jakie zabiegi poleca Pani swoim klientkom, szczególnie tym, które dopiero zaczynają kurację anti-aging?

Najważniejsze jest, aby skórę dobrze oczyścić, przygotować do kuracji odmładzającej. W tym celu często stosuję mikrodermabrazję diamentową. Kolejnym etapem jest odpowiednie nawilżenie skóry, gdzie z pomocą znów przychodzą mi produkty Epionce.

 

Jakie efekty można otrzymać, dzięki zabiegom kosmetycznym, czy muszą być to zabiegi przeprowadzane w całej serii?

Dzięki serii zabiegów odmładzających w gabinecie kosmetycznym można rozświetlić cerę i spłycić zmarszczki mimiczne. Dodatkowo wykonując zabiegi systematycznie możemy spowolnić proces starzenia się oraz opóźnić powstawanie nowych zmarszczek.

 

Proszę podzielić się z nami ciekawym przypadkiem, kiedy to zabieg Epionce pomógł rozwiązać problem skóry dojrzałej.

Miałam klientkę z trudnymi do wywabienia plamami po słonecznym na skórze twarzy. Próbowałyśmy różnych metod złuszczania, rozjaśniania, ale nic nie skutkowało… Postanowiłam zastosować nowy wtedy preparat z linii Epionce Melano. Po serii zabiegów oraz przy stosowaniu kuracji domowej udało się plamy wywabić, a co najważniejsze plamy na twarzy tej klientki już się więcej nie pokazały.

 

Jakie są opinie klientek na temat zabiegów Epionce?

Moje klientki bardzo lubią zabiegi Epionce, ponieważ cenią sobie ich skuteczność przy jednoczesnym nieagresywnym działaniu. Ulubioną częścią zabiegu jest zawsze Maska Ultra kojąca, Panie uwielbiają jej zapach, konsystencje oraz działanie.

 

Wiele wiemy już na temat zabiegów gabinetowych. Pora dowiedzieć się jak ważna jest kuracja domowa w pielęgnacji anti-aging? Jakie produkty może Pani polecić ?

W walce o piękną i gładką skórę bardzo pomocna jest właściwa pielęgnacja domowa. Odpowiednio dobrane preparaty nawilżające oraz oczyszczające odgrywają kluczową rolę w opóźnieniu procesu starzenia się. Bardzo chętnie polecam moim klientkom produkty z serii Lytic Epionce do rewitalizacji skóry oraz mój ulubiony Intensywny krem odżywczy Epionce.

 

A jakie błędy w codziennej pielęgnacji mogą przyśpieszać proces starzenia się skóry?

Najczęstszym błędem, który obserwuje u moich klientek jest złe ocenianie typu swojej cery, a co za tym idzie niewłaściwe dobieranie pielęgnacji domowej. Większość Pań sądzi, że ma skórę tłustą, używają produktów matujących, ściągających pory, co prowadzi do ekstremalnego odwodnienia skóry, zaburzenia jej naturalnej bariery lipidowej i przedwczesnego powstawanie zmarszczek.

 

Czy istnieją jakieś zalecenia co do diety, stylu życia związane z utrzymaniem dłużej młodego wyglądu? Co mogłaby Pani polecić kobietom, które chcą utrzymać na dłużej młody wygląd?

Najważniejsze to żyć zdrowo i aktywnie. Bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia dieta i ruch najlepiej na świeżym powietrzu. Należy też oczywiście pamiętać o pielęgnacji skóry, prawidłowym jej oczyszczaniu oraz odżywianiu oraz bezwzględne używanie filtrów przeciwsłonecznych.

 

Serdecznie dziękuję za rozmowę!

 

Gabinet New Skin Clinic to wyjątkowe miejsce w którym prawdziwi specjaliści zadbają o to,
by otoczyć każdego klienta wyjątkową opieką na najwyższym poziomie,
zapewniając pełen komfort oraz indywidualne podejście.
W komfortowych warunkach, kameralnej i przyjaznej atmosferze oferują klientom
szeroki wachlarz zabiegów dedykowanych kobietom i mężczyznom w każdym wieku.

logo

Gabinet New Skin Clinic

ul. Armii Krajowej 38, 81-366 Gdynia
tel. 607 083 803
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl