Innowacyjna metoda odmładzania poprzez przeszczep własnego tłuszczu, który zawiera komórki macierzyste, to sposób na skuteczne i długotrwałe odmłodzenie skóry.cialo

 

Na czym polega?

W tkance tłuszczowej znajduje się duża koncentracja komórek macierzystych. Tłuszcz pobierany jest z okolic, w których znajduje się jego nadmiar i przeszczepiany w miejsca, w których występują ubytki w tkankach miękkich. Zabieg ten nazywany jest lipofillingiem. Cudowna moc komórek macierzystych zawartych w tkance tłuszczowej działa wielokierunkowo.  Komórki macierzyste rozpoznają rodzaj tkanki otaczającej, w którą zostały przeniesione, odbudowują oraz przekształcają się w komórki tej właśnie tkanki.  Komórki macierzyste potrafią także zbudować naczynia krwionośne. Komunikują się też z otaczającymi je komórkami za pomocą specjalnych mediatorów, np. cytokin, poprzez które stymulują regenerację tkanek. Kolejną umiejętnością komórek macierzystych jest tzw. tropizm. Proces ten polega na migrowaniu w kierunku uszkodzonej tkanki i naprawianiu jej. Dodatkowym ich atutem jest również dolność w zapobieganiu stanom zapalnym. Podsumowując, komórki macierzyste mają działanie przeciwzmarszczkowe, działają na objętość, poprawiają kondycję i zdrowie tkanki, zwężają pory, redukują przebarwienia, ujędrniają. 

 

Jakie są wskazania do zabiegu? 

- poprawa wolumetrii twarzy, piersi, pośladków oraz dłoni 

- wypełnianie bruzd

- odmłodzenie twarzy,  dekoltu, okolicy oczu

- modelowanie kształtu ust

- poprawianie owalu twarzy

- leczenia łysienia

 

Jaki jest przebieg zabiegu?przeszczep

Przed zabiegiem należy wykonać szereg badań. Sam zabieg lipofillingu podzielony jest na dwa etapy: pobrania tłuszczu oraz jego przeszczep.  Obszar z którego pobiera się tłuszcz jest znieczulony. Przez maleńkie nacięcie wprowadza się kaniulę i rozprowadza nią znieczulający płyn. Po upływie 15 minut, za pomocą strzykawki pobierana zostaje tkanka tłuszczowa. Dzięki wprowadzeniu płynu znieczulającego, tłuszcz zamienia się w półpłynną postać. Jako, że w pobranym tłuszczu znajduje się krew, limfa oraz fragmenty zniszczonych komórek należy go więc oczyścić. Moją ulubioną metodą jest Puregraft. Technologia ta, to prawdziwe odkrycie w obszarze przeszczepu tkanki tłuszczowej.  Dzięki niej zabieg staje się bardziej wydajny i przewidywalny. Specjalny dwuwarstwowy filtr, dzieli komórki zawarte w tłuszczu i usuwa do 90% zanieczyszczeń. Proces oczyszczania nie trwa dłużej niż 15 minut. Następnie sterylny, oczyszczony tłuszcz wstrzykiwany jest w określony obszar, który znieczula się kremem lub lidokainą. Jednorodny tłuszcz z komórkami macierzystymi delikatnie podaje się strzykawką liniowo lub wachlarzowo. Można to robić też za pomocą bardzo cienkiej kaniuli.

Efekt zabiegu widoczny jest niemal od razu. Jednak przez około tydzień po zabiegu może się utrzymywać niewielki obrzęk i nieduże zasinienia. 

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ pacjent jest miejscowo znieczulony. Może jednak wystąpić dyskomfort podczas pobrania lub podawania tłuszczu, w postaci odczucia rozpychania i ciągnięcia tkanek. 

Efekt zabiegu jest trwały, utrzymuje się nawet do kilkunastu lat. 

Czas trwania: 60-90 minut

Cena: 5000-7000 zł

Częstotliwość: jednorazowo, wyjątkowo można powtórzyć zabieg po pół roku , roku

 

SNIF - INNOWACYJNA METODA MODELOWANIA TWARZY WŁASNĄ TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

 

Na czym polega zabieg?

Mikrolipofilling to idealny sposób na cienie i ubytki pod oczami, bruzdy nosowe, polepszenie kondycji skóry, wygładzenie zmarszczek i blizn potrądzikowych. Jest to mniej inwazyjny zabieg oraz bardziej ekonomiczny w porównaniu do wypełniaczy. Zabieg ten polega na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej. SNIF wykonuje się przy pomocy cieniutkich igiełek, dlatego też zabieg nie jest bolesny. Tłuszcz pobierany jest z obszarów, gdzie znajduje się jego nadmiar np.: ud, brzucha czy pośladków. Następnie drobinki tłuszczowe są 100-krotnie rozdrabniane i tworzą emulsję, która podobna jest w konsystencji do kwasu hialuronowego. Atutem tego rodzaju zabiegu jest fakt, że efekt jest permanentny, nie ma konieczności częstego powtarzania, jak jest w przypadku innych wypełniaczy. Dodatkowo, nie istnieje ryzyko powstania grudek, czy jakichkolwiek dysproporcji, ponieważ nie jest to ciało obce.  

Czas trwania: 45 minut

Cena: 2000-3000 zł

Częstotliwość: jednorazowo

 

MEDI DERM

dr Prończuk poleca:

NATURALNE PROGRAMY ODMŁADZANIA

- lipofilling twarzy i ciała - Puregraft

- lifting termiczny - Thermage CPT

- nici liftingujące - PDO Barb 4D, Aptos

- Lifting Laserowy - Fraxel re:store

 

PUREGRAFT to specjalistyczny system, który umożliwia odmładzanie skóry twarzy i ciała w sposób naturalny, trwały, dający spektakularny efekt! Bogaty w komórki macierzyste preparat, stosuje się dla uzyskania naturalnego efektu liftingu objętościowego, wypełnienia bruzd, zmarszczek, redukcji cieni pod oczami, a także nadania skórze świeżego, zdrowego wyglądu.

 

Dr Roman Prończuk
Klinika MediDerm

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl