Wielu z nas boryka się z problemem grzybicy paznokci. Często nie wiemy, czy jest to właśnie zainfekowanie paznokci przez drobnoustroje chorobotwórcze, czy też coś innego.

laser

Paznokcie tracą swój blask i delikatny, zdrowy wygląd. Wówczas korzystamy z najbardziej znanej nam terapii antybiotykowej lub wszelkich, ogólnodostępnych specyfików, głęboko wierząc, że problem kiedyś się skończy. Nie jest to jednak takie proste. Jako podolodzy odpowiedzialni za leczenie stóp i paznokci mieliśmy bardzo duży problem z leczeniem tego typu zmian. Nawet współpraca z lekarzami nie zawsze dawała pożądany efekt, a przede wszystkim zniechęcała pacjenta, ze względu na długość leczenia, trwającego czasami do 12 miesięcy.

Pobranie materiału do badania mikologicznego to pierwszorzędny i podstawowy proces leczenia grzybicy. Takie badanie pomaga nam stwierdzić, z jaką formą zakażenia mamy do czynienia. Na wszelkiego rodzaju zmiany w płytce paznokciowej możemy zastosować laser LUNULA, który wysyłając dwie wiązki światła – czerwoną i niebieską – niszczy infekcję grzybiczą, odżywia, dotlenia, odbudowuje i wspomaga procesy regeneracyjne paznokci. Kuracja przebiega bezboleśnie 

w dwunastominutowych seansach naświetlania. Należy wykonać od 4 do 8 zabiegów, zależnie od stopnia zajęcia paznokcia przez grzybicę. Przy kuracji nie trzeba przyjmować dodatkowo silnie obciążających żołądek i wątrobę leków. Mogą ją stosować osoby starsze, a także chorzy na cukrzycę. Jako pierwsi testowaliśmy LUNULĘ w naszym gabinecie i przekonaliśmy się, że ta kuracja okazała się zbawienna i przyniosła oczekiwany postęp w leczeniu tego typu schorzeń.

Płytka paznokciowa u stóp ma powolny wzrost, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie dla wszystkich leczonych będzie to stuprocentowy sukces. Około 10 % chorych nie pozbędzie się zmian z ważnych powodów. Jednak praktyka naszego salonu udowadnia, że 90% klientów zostaje wyleczonych i to daje nam ogromną satysfakcję oraz zapał do pracy.

 efekty

Na zdjęciach porównanie efektów leczenia urządzeniem Lunula Laser widocznych po 48 tygodniach

 

Garbowska Katarzyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Garbowska

Specjalista ds. podologii
właścicielka salonów 
Zdrowe Stopy 
 

Zdrowe Stopy Garbowska

logoGabinet Zdrowe Stopy Garbowska to przodujący salon zajmujący się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Celem jest zapewnienie pomocy pacjentom mającym różnego typu problemy ze stopami – od wrastających paznokci i pękających pięt do grzybic stóp. W tym celu współpracuje z gronem lekarzy pokrewnych dziedzin. Oferuje możliwość konsultacji u dermatologów, diabetologów i chirurgów. Ponadto posiada uprawnienia do wykonywania specjalistycznego pedicure u osób chorych na cukrzycę.

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 77 , 50-077 Wrocław; ul. Krupnicza 4 , 45-013 Opole
Telefon: Wrocław- 071 793 70 77,  Opole- 077 409 00 42 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl