Jakże często w swojej 25 letniej praktyce zawodowej słyszę to pytanie! Po co nakładać krem z filtrem, przecież dziś niebo jest zachmurzone – dziwią się klientki, kiedy w jesienny dzień, na zakończenie zabiegu aplikuję krem promieniochronny – Przecież dziś nie ma słońca!  Jak mało kto, zdaję sobie sprawę, że poprzez chmury - choć tego nie widać- dociera do Ziemi spora dawka promieniowania ultrafioletowego. Nawiązując do popularnych ostatnio seriali o wampirach: jedynie noc nas chroni. 

Czytaj więcej...

"Promieniowanie UVA jest obecne przez cały rok, także w pochmurne dni i stanowi 95% promieniowania ultrafioletowego, które dociera do powierzchni ziemi. Promienie te przenikają przez chmury, szkło i naskórek . Promieniowanie UV „nie boli”, natomiast jest „ winne”  za powstawanie wolnych rodników, które w długim okresie powodują wiele uszkodzeń skóry, przyśpieszają proces starzenia.  Promieniowanie UVB jest odpowiedzialne za brązowienie skóry oraz oparzenia" - o tym dlaczego ważna jest ochrona słoneczna, rozmowa z Panią kosmetolog Julitą Stępień.

Czytaj więcej...

Jaka ilość słońca jest dla mnie bezpieczna, jeśli stosuję ochronę słoneczną?

W pierwszej kolejności wskazane jest, by dowiedzieć się, ile czasu potrzeba by na danym rodzaju skóry widoczne były bezpośrednie efekty działania słońca, takie jak zaczerwienienia, poparzenia. Korzystając z ochrony przeciwsłonecznej SPF 15 możesz przebywać na słońcu 15 razy dłużej, niż wynosi ten proces.

Czytaj więcej...

Ekspert Epionce: Dla złagodzenia i ukojenia skóry, polecam Tonik równoważący. Należy stosować także Silny krem barierowy lub Medyczny krem barierowy, kiedy tylko poczuje Pani potrzebę. Zawierają one cenne składniki roślinne, które zminimalizują reakcję skóry związane z alergią na słońce. 

Ekspert Epionce: Prawdopodobnie główną bądź jedną z głównych przyczyn Pani przebarwień jest brak stosowania ochrony przeciwsłonecznej w przeszłości. Należy pamiętać, że niezmiernie ważne jest codzienne korzystanie z kremów z filtrem. Polecamy Mleczko ultra ochronne Epionce, które dodatkowo, dzięki swoim właściwością przeciwzapalnym, pomoże zapobiec przyśpieszonej hiperpigmentacji.

Ekspert Epionce: Oczywiście. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, powinno stać się dla Pani nawykiem, bez względu na warunki atmosferyczne. Promienie UVA to promienie, które powodują raka skóry. Przenikają one przez chmury, odbijają się od śniegu czy trawy. Stosowanie Mleczka Ultra ochronnego SPF 50 sprawi, że skóra będzie chroniona przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. 

 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl