Małgorzata CzarnotaTematyka związana z przebarwieniami jest mi szczególnie bliska,  sama przez kilka lat zmagałam się z tym problemem. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że wymaga to cierpliwości, konsekwencji i samodyscypliny! - o przebarwieniach, sposobach walki z nimi oraz własnych doświadczeniach opowiada Pani Małgorzata Czarnota, kosmetyczka z prawie 20-letnim doświadczeniem. 

 

est

 

Czym są przebarwienia, jak wyglądają? 

Przebarwienia, to nieregularne plamy o zabarwieniu od jasnobrązowego do  bardzo ciemnego, występujące na skórze twarzy oraz innych częściach  ciała: grzbiety dłoni, kark, szyja, dekolt, plecy. 

est


Co jest przyczyną pojawiania się przebarwień?

Przebarwienia powstają na skutek zmian hormonalnych, zaburzeń pracy  wątroby, zmian trądzikowych oraz nadmiernego opalania, zażywania leków  fotouczulających, mogą się również tworzyć w związku z procesami  starzenia się skóry. 

est


Czyli możemy mówić o różnych rodzajach przebarwień? 

Tak, wyróżniamy kilka typów przebarwień. Najczęściej występujące to:

-piegi - pojawiają się na twarzy, dekolcie, grzbietach dłoni, karku.  Zwykle są jasnobrązowe, nieregularne, drobne.
-plamy soczewicowate - powstają w miejscach wystawionych na słońce /  twarz, ręce, szyja /. Mają nieregularny kształt, równomierne  zabarwienie, od brązowego do prawie czarnego. Plamy mogą się ze sobą łączyć
-melasma - przebarwienia o nieregularnym kształcie i barwie od jasno-  do ciemnobrązowej. Występują symetrycznie po obu stronach twarzy / np.  czole, policzkach, nad górną wargą /. Pojawiają się w ciąży, wskutek  kuracji antykoncepcyjnej i opalania się, zaburzeń hormonalnych, choroby  wątroby. Bywa dziedziczna.

est

 

Jak w gabinecie, a jak w domu można walczyć z przebarwieniami?

Najczęściej przebarwienia usuwamy poprzez złuszczanie naskórka przy  pomocy różnych kwasów, mikrodermabrazję, laseroterapię, stosowanie  kremów wybielających zawierających hydrochinon, kwas kojowy, tretinoinę. Sposoby domowe to przecieranie skóry sokiem z cytryny, nakładanie  różnych maseczek, np. ze skórki ze świeżego ogórka i jogurtu  naturalnego, lub zmiksowanego miodu z jogurtem, stosowanie maślanki  /zawiera naturalny kwas mlekowy / . Efektywność tych sposobów jest jednak niewielka. 

est

 

Kiedy jest odpowiedni czas na kurację rozjaśniającą? 

Walkę z przebarwieniami najlepiej rozpocząć jak najszybciej po ich powstaniu. Idealną porą roku na usuwanie przebarwień jest jesień. Wtedy  słońce nie jest już tak intensywne i przebarwienia są najciemniejsze. 

est

 

Kto najczęściej korzysta z zabiegów ? 

Na zabiegi rozjaśniające przychodzą głównie kobiety. Tylko raz zdarzyło  mi się usuwać przebarwienia u mężczyzny. Być może dlatego, że problem ten dotyczy jedynie ok. 10-20% mężczyzn.

est

 

Czy jest jakaś granica lub przedział wiekowy osób borykających się z przebarwieniami?  

Przebarwienia mogą dotyczyć ludzi w każdym wieku, nawet młodych,  poniżej 30-tego roku życia.

est

 

Co zrobić by uniknąć powstania przebarwień, jak przeciwdziałać?  

Zapobieganie przebarwieniom, to przede wszystkim unikanie bezpośredniego  promieniowania słonecznego / kapelusze z dużym rondem /, stosowanie  kremów z fotoprotekcją, dbanie o prawidłowe nawilżanie skóry, szybkie  reagowanie na pojawienie się pierwszych plam. 

est

 

Jaki jest poziom wiedzy klientów, co do stosowania ochrony słonecznej, czy są oni świadomi efektów fotostarzenia się skóry?

Klientki w większości przypadków maja świadomość konieczności stosowania  kosmetyków z ochroną słoneczną i niekorzystnym wpływem opalania na starzenie się skóry. Inną sprawą jest stosowanie tego typu preparatów.  Narzekają na dyskomfort, tłuszczenie się skóry, biały film pozostający  na skórze po aplikacji tego typu kremów. Wówczas, moim klientkom polecam Mleczko ultra-ochronne SPF 50 Epionce, w tym kremie te niedogodności są wyeliminowane! 

est

 

A jakie są Pani osobiste refleksje na temat kuracji rozjaśniających i samego problemu przebarwień? 

Tematyka związana z przebarwieniami jest mi szczególnie bliska, ponieważ  sama przez kilka lat zmagałam się z tym problemem. Jak mówiłam już wcześniej, przyczyn tworzenia się przebarwień jest wiele, więc metody walki z nimi też powinny być zróżnicowane. Z własnego  doświadczenia mogę powiedzieć, że wymaga to cierpliwości, konsekwencji i  samodyscypliny. Bardzo ważną rzeczą jest dbanie o prawidłowe  funkcjonowanie skóry. Zdrowa skóra zdecydowanie lepiej broni się  przed różnymi chorobami, także przed przebarwieniami. Zachęcam do  prawidłowej pielęgnacji, stosowanie odpowiednich preparatów do  demakijażu, kremów z filtrami oraz odbudowujących barierę naskórkową. Jest to tak samo ważne, jak metoda walki z nimi. 

 

Serdecznie dziękuję za rozmowę!

 

Ambasada Urody w Kaliszu to nowoczesny salon kosmetyczny. Oferuje szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało, pielęgnację dłoni i stóp, depilację klasyczną, depilację woskami żywicznymi oraz wiele innych profesjonalnych zabiegów. O to by w salonie każdy klient czuł się jak najlepiej, a jego problem został odpowiednio
rozwiązany dba właścicielka salonu - Pani Małgorzata Czarnota. 

 

Ambasada Urody logo
ul. Korczak 8c, 62-800 Kalisz 
Tel: 502 157 757  


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl