suchaSkóra sucha, wrażliwa to coraz częstszy problem w gabinecie kosmetologii. Problem ten dotyczy osób zarówno młodych do 25 roku życia, jak i osób po 30-tce. Jednak największy odsetek osób z suchą i wrażliwą skórą to 45 rok życia i wzwyż. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Skóra sucha i wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji w okresie zimowym. 

W tym czasie narażona ona jest na dodatkowe podrażnienia i uszkodzenia, dlatego staje się bardzo często nadwrażliwa. Skóra sucha i wrażliwa w okresie zimowym wymaga szczególnej pielęgnacji domowej i gabinetowej.

Cechy charakterystyczne skóry suchej wrażliwej:

- nadmierna reakcja na różnorodne bodźce

- skłonność do wysuszania, łuszczenia się 

- stany zapalne

- rumień, zaczerwienia 

- świąd skóry

- uczucie ściągnięcia

- dyskomfort w postacie pieczenia skóry

- gwałtowna reakcja na zmiany temperatur

- reakcja na działanie substancji zewnętrznych takie jak na przykład, unoszące się     zanieczyszczenia w powietrzu, substancje zapachowe, 

- dodatkowo może reagować na pokarmy, płyny jak również leki

Suchość i wrażliwość skóry często dziedziczymy. Jednak nadwrażliwość możemy dodatkowo wywołać poprzez złą dietę,  jak też korzystanie z używek takich jak: alkohol, papierosy. Dodatkowo też możemy podrażniać ją poprzez złą pielęgnację domowa, czyli źle wykonywany demakijaż, używanie źle dobranych kosmetyków do mycia i pielęgnacji.

Mycie twardą, chlorowaną wodą , również negatywnie wpływa na suchą i wrażliwą skórę i jej przesuszenie.

W pielęgnacji domowej powinniśmy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, silikonów, parabenów, środków zapachowych (perfum), konserwantów czy barwników. Wybierając produkty do pielęgnacji domowej powinniśmy skupić się aby był to dermokosmetyk, kosmoceutyk.

Demakijaż wieczorny powinien być wykonywany przy pomocy delikatnych mleczek, pianek do mycia skóry, płynów micelarnych oraz kremów dla skór suchych, wrażliwych na bazie następujących substancji:

- ceramidów

- kwasów tłuszczowych

- prawoślaz lekarski

- arnika,

- lipidy, 

- kwas linolowy

Substancje te pomagają odbudować i uzupełniać braki w cemencie międzykomórkowym, jak również utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry. 

W ciągu dnia musimy pamiętać o ochronie stosując kremy z ochroną przeciw promieniom UVA i UVB przez cały rok! Kremy z ochroną zawierają między innymi tlenek cynku, który skutecznie odbija promieniowanie słoneczne, posiada także właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. 

Dla skóry suchej i wrażliwej zalecane jest również stosowanie botanicznego olejku  kokosowego, który wspomaga gojenie stanów zapalnych, utrzymuje właściwy poziom nawilżenia warstwy rogowej naskórka, zmniejsza szorstkość. 

Pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym natomiast polega na  odbudowaniu i wzmocnieniu naturalnej bariery hydrolipidowej skóry, który chroni przed czynnikami drażniącymi.

Ważne jest również zlikwidowanie stanu zapalnego skóry, dlatego też zabiegi w okresie zimowym w gabinecie powinny być o skutecznym działaniu nawilżającym, odbudowującym, kojącym, utrzymującym prawidłową  naturalną  barierę  wodno – lipidowej. 

Polecam zabiegi marki EPIONCE z wykorzystaniem Maski ultra kojącej na bazie wyciągu z daktyli, pianki łąkowej i awokado, która naprawia i wzmacnia barierę ochronna, daje ukojenie i silnie regeneruje. Zabiegi na bazie olejku kokosowego i olejku szafranowego, które regulują proces nawilżenia suchej wrażliwej skóry. 

Prawidłowa pielęgnacja domowa, jak również odpowiednie zabiegi w gabinecie pomogą zlikwidować dyskomfort skóry suchej i wrażliwej. 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paulina Rybak

kosmetolog

 

 

Gabinet Kosmetologii ESTETIQAlogo

ul. Dębińska 54a

62-100 Wągrowiec

tel. 513178027

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl