TRADZIK

Z dnia na dzień coraz częściej spotykam się z pacjentkami / pacjentami, którzy borykają się od dłuższego czasu z trądzikiem. Sposobów na leczenie czy wyleczenie mieli tysiące, jednak żadna metoda nie dała zadowalającego efektu… Szukali pomocy u lekarzy dermatologów, alergologów, kosmetologów czy kosmetyczek… Poprawę zauważyli, jednak na krótko. Wszystkie problemy wróciły i nie mogą „uciec” już na zawsze! Pozostał trądzik głównie na policzkach, żuchwie i szyi. Skóra jest przetłuszczająca, pełna zaskórników i krostek. 

Jedną z głównych przyczyn pojawienia się trądziku nieznanego pochodzenia jest zaburzona gospodarka hormonalna. Mowa tu o zwiększonej produkcji hormonów płciowych, a także zaburzona praca gruczołu tarczowego. Zbyt wysoka produkcja androgenów oddziałuje na gruczoły łojowe skóry, które występują głównie na twarzy, w górnej części klatki piersiowej oraz na plecach i ramionach. Skóra zbyt szybko zaczyna produkować łój i tworzy zaskórniki, krostki zawierające dosyć często wydzielinę ropną. Zmiany te są dosyć bolesne i nie wychodzą poza powierzchnię skóry. Podobnie jest przy zaburzonej pracy tarczycy, mowa tu o niedoczynności jak i nadczynności tego gruczołu. Pacjenci skarżą się na pojawiające się zmiany na brodzie, żuchwie, szyi i plecach.  

Czy leki przepisane przez dermatologa i fachowa porada jak i zabieg wykonany przez kosmetologa może w 100% pomóc?  NIE! Oczywiście nie zaszkodzimy, możemy wspomóc leczenie, ale skóry na pewno nie wyleczmy. Istotną i najważniejszą kwestią jest tutaj pełna konsultacja i leczenie u lekarza ginekologa jak i endokrynologa. Jeżeli oni nie pomogą, nie zlecą odpowiednich badań, nie przepiszą leków i nie pomogą nam unormować zaburzonej gospodarki hormonalnej – nie uzyskamy efektu. Najlepsze kwasy medyczne, kremy, maści, czy fachowa pielęgnacja nic nie da. Przyczyna tkwi głębiej, którą warto odkryć i po prostu zacząć leczyć. 

Kiedy dojdziemy do etapu unormowania hormonów w naszym organizmie, możemy zacząć stosować peelingi chemiczne, odpowiednie zabiegi do naszych potrzeb, które już w 100% dadzą pożądany przez nas efekt. 

Nie poddawajmy się! Posłuchajmy naszego organizmu! 

katarzyna-tloczek

Katarzyna Tłoczek
kosmetolog

 

Instytut Anti-Aging

logoInstytut Anti-Aging Bielsko-Biała to zespół renomowanych gabinetów specjalistycznych oferujących pełen wachlarz usług z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetologii oraz rehabilitacji medycznej.Sprzęt, którym dysponujemy w naszym Instytucie to gwarancja skutecznych zabiegów likwidacji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, modelingu twarzy i sylwetki.

Adres: ul. Polarna 15, 43-300 Bielsko-Biała
Telefon: 663 434 003, 600 909 616


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl