Trądzik pospolity (acne vulgaris) to chroniczny stan zapalny gruczołów łojowych i torebek włosowych spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Jest związany z nadczynnością gruczołów łojowych i nadmiernym rogowaceniem ich ujść. Cechuje się obecnością zaskórników, wykwitów grudkowo-krostkowych i torbieli ropnych, umiejscowionych w okolicach łojotokowych.
Trądzik pospolity to najczęstsza choroba gruczołów łojowych, związana przede wszystkim z nadprodukcją łoju. Trądzik pospolity dotyczy głównie osób w grupie wiekowej od 11 do 25 roku życia. Pojawienie się trądziku towarzyszy okresowi dojrzewania. Wykwitem pierwotnym jest zaskórnik, a następnie tworzą się zmiany zapalne w postaci krostek, grudek, guzków i cyst często z możliwością bliznowacenia.
Z dnia na dzień coraz częściej spotykam się z pacjentkami / pacjentami, którzy borykają się od dłuższego czasu z trądzikiem. Sposobów na leczenie czy wyleczenie mieli tysiące, jednak żadna metoda nie dała zadowalającego efektu… Szukali pomocy u lekarzy dermatologów, alergologów, kosmetologów czy kosmetyczek… Poprawę zauważyli, jednak na krótko. Wszystkie problemy wróciły i nie mogą „uciec” już na zawsze! Pozostał trądzik głównie na policzkach, żuchwie i szyi. Skóra jest przetłuszczająca, pełna zaskórników i krostek.
Trądzik, problemy z cerą są częstą zmorą większości nastolatków. Wiele młodych ludzi nie zna do końca przyczyny występowania zaistniałych zmian, co wpływa na nieskuteczne próby walki z pojawiającym się problemem. Nieodpowiednie leczenie, a nawet i pielęgnacja, często prowadzi do zaostrzenia objawów zamiast do eliminacji i poprawy kondycji skóry. Dla wielu nastolatków, w tym nie tylko dziewcząt, ale coraz to większej liczby chłopców, trądzik nie jest problemem błahym, jego oddziaływanie wyraźnie negatywnie wpływa na jakość życia. - o trądziku młodzieńczym pisze Pani kosmetolog Katarzyna Tłoczek z Instytutu Anti-Aging.
Trądzik współcześnie dotyka nie tylko nastolatków, ale również osoby w wieku dojrzałym. Słowo pochodzące z języka greckiego – acne oznacza skórny wykwit, wybuch. Jest to rodzaj schorzenia skóry, a najczęstszą przyczyną powstawania trądziku jest nadprodukcja androgenów oraz zatkane ujście gruczołów łojowych, które objawiają się na skórze w postaci licznych wyprysków (grudek, krostek, zaskórników).
Ekspert Epionce: Z Pani opisu wynika, że są to objawy trądziku hormonalnego. Polecamy produkty Epionce, które nie podrażniają i mogą być stosowane dla skóry wrażliwej. Do oczyszczania polecamy Łagodną piankę, która odświeża skórę i głęboko ją oczyszcza. Ratunkiem na wypryski będzie Lekki lityczny krem. Dodatkowo na krem proszę nakładać Rewitalizującą emulsję do twarzy. Pamiętać należy także o odpowiedniej ochronie słonecznej. Jeśli zależy Pani na miejscowym leczeniu wyprysków, proszę oczyszczać je punktowo Tonikiem oczyszczającym.
Ekspert Epionce: Dla złagodzenia podrażnień i wysuszeń polecam po nałożeniu leczniczego preparatu przeciwtrądzikowego zastosowanie Rewitalizującej emulsji do twarzy. Złagodzi ona podrażnienia i uczucie pieczenia, spowodowane stosowanym lekiem. Dodatkowo odbuduje i wzmocni barierę ochronną skóry.
Ekspert Epionce: Do Pani rodzaju cery najlepiej do oczyszczania stosować Delikatną piankę oczyszczającą, która nie wysusza skóry. Następnie nakładać Lekki naprawczy krem lityczny, który stworzony jest właśnie dla skóry wrażliwej. Redukuje podrażnienia oraz zmniejsza ilość czynników zapalnych. Codziennie należy również nakładać Mleczko ultra ochronne 50 SPF, które zapewni ochronę przed promieniami UV.
Strona 1 z 2