Przez ostatnich 10 lat byłem zapalonym biegaczem i uczestniczyłem w niezliczonych półmaratonach i wielu pełnych maratonach. Z czasem zacząłem szukać nowych wyzwań i zainteresowałem się triathlonem. Najpierw był dystans sprinterski, potem olimpijski i zawody Half Iron Man. Właśnie zacząłem trenować do pierwszych zawodów Iron Man, które odbędą się tej jesieni.  

Uraz: Pod koniec grudnia 2016 roku biegłem po torze. W połowie biegu na dystans 8 mil poczułem gwałtowny ból po tym, jak uderzyłem w nieduży kamień. Mimo bólu musiałem biec/iść kilka mil z powrotem do samochodu. Po prześwietleniu okazało się, że mam złamaną piątą kość śródstopia. Początkowa diagnoza była taka, że będę musiał nosić opatrunek gipsowy przez co najmniej 8 tygodni. Mój lekarz powiedział, że to bardzo poważne złamanie, które dla wielu sportowców oznacza koniec kariery. Jego prognozy były raczej ponure i stwierdził, że nawet profesjonalni sportowcy, którzy mają dostęp do najlepszych lekarzy i fizjoterapeutów często nie wracają do pełnej sprawności.

Miałem to szczęście, że w 2 tygodniu moja sąsiadka zaczęła leczyć ten uraz laserem. Kiedy lekarz obejrzał uszkodzone miejsce w 4 tygodniu, był w szoku, że kość zrosła się tak dobrze i przed "planowanym terminem". Wspomniał, że to najlepszy scenariusz, na jaki kiedykolwiek można było liczyć, biorąc pod uwagę, jak poważne było to złamanie. W 6 tygodniu pozwolono mi zacząć ostrożnie trenować (pływanie/rower). Mam nadzieję, że w 8 tygodniu będę już miał zdjęty opatrunek i zacznę fizjoterapię.  Jestem bardzo wdzięczny Penny Sneed za jej umiejętności leczenia laserem Erchonia i za to, że pomogła mi wrócić do sportu, który kocham. Nie mogę się doczekać, kiedy wrócę do trenowania przed zawodami Iron Man!

David Hibbs
Pacjent Chiropraktyk Penny Sneed
Erchonia Corporation, Floryda, USA


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl