Przeciętne życie komórki tłuszczowej u osoby dorosłej to od 7 do 12 lat. Kiedy przybieramy lub tracimy na wadze, liczba komórek tłuszczowych nie zmienia się, ale zwiększa lub zmniejsza swój rozmiar.  Stosując dietę nie jesteśmy w stanie tak naprawdę pozbyć się tłuszczu, tkanka zmienia jedynie swoją objętość. Przeszczep tłuszczu to metoda, która pozwala przenosić tkankę tłuszczową z jednego obszaru ciała na inne. Zabieg ten jest już od pewnego czasu obecny w gabinetach medycyny estetycznej,  jednak aktualnie doświadczamy przełomu w tej dziedzinie!


Przeszczep tłuszczu to proces, w którym własny tłuszcz wykorzystujemy do powiększenia piersi, pośladków, wymodelowania twarzy czy poprawy wyglądu dłoni. Może być użyty do redukcji oznak starzenia, czy rekonstrukcji obszarów, w których z biegiem lat następuje puregraftzanikanie tkanki tłuszczowej. Zależnie od oczekiwań względem zabiegu, tłuszcz może  być użyty, jako jedyny wypełniacz lub może być uzupełnieniem dla implantów, nadając im delikatniejszy i naturalniejszy wygląd. 

Wskazania do zabiegu:

  • wypełnianie zmarszczek, bruzd
  • korekcja asymetrii
  • wypełnianie blizn
  • uzupełnienie implantów
  • powiększenie piersi
  • powiększenie, uniesienie pośladków

 

PUREGRAFT - innowacja w przeszczepach tkanki tłuszczowej!

Puregraft to zaawansowany system, który zapewnia otrzymanie sterylnego, oczyszczonego i stężonego tłuszczu. Cech tych, nie wykazują inne metody przygotowywania tkanki tłuszczowej do przeszczepu. Kiedy zanieczyszczenia, takie jak krew czy olej są pozostawione w pobranym materiale i ponownie wprowadzane, może to prowadzić do nieoczekiwanych efektów. Istnieje potencjalne ryzyko powikłań po tego typu przeszczepach. - Metoda Puregraft, w porównaniu do metod grawitacyjnego oddzielenia czy frakcyjnego wirowania pozwala otrzymać lepszej jakości, oczyszczony z krwi, wolnych lipidów czy nadmiaru płynów tłuszcz przeszczepowy. Dzięki temu unika się wczesnych reakcji zapalnych czy martwicy tłuszczu. W rezultacie prowadzi do lepszego przetrwania przeszczepu  - zauważa dr Wiesław Bieńkowski, chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej.  

Niezmiernie istotne jest odpowiednie przygotowanie pobranego materiału. Długość życia komórek tłuszczowych sprawia, że przeszczep jest trwały, utrzymuje się długo bez konieczności ciągłej korekty. Dodatkową zaletą korzystania z tłuszczu, jako naturalnego wypełniacza jest fakt, że zawiera on komórki macierzyste, które poprawiają jędrność oraz sprężystość skóry. Poprzez pobudzania fibroblastów przyczyniają się do produkcji kolagenu.

puregraft

Jak wygląda zabieg?

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pobiera tłuszcz z obszaru ciała, gdzie znajduje się jego nadmiar (np. brzuch czy pośladki). Następnie innowacyjna technologia Puregraft przygotowuje materiał do przeszczepu. Oczyszcza go z krwi, martwych komórek, wody, zanieczyszczeń.  Następnie przygotowany już tłuszcz, wprowadzany jest tam, gdzie oczekujemy efektu wypełnienia czy powiększenia. 

- Odkąd stosuje Puregraft, otrzymuję najwyższej jakości tłuszcz - podkreśla dr Artur Sandelewski, chirurg, lekarz medycyny estetycznej. Puregraft jako jedyny na rynku oferuje tego typu rozwiązanie, dzięki czemu przeszczep jest sterylny, nie powoduje powikłań, stanów zapalnych, a co najważniejsze jest metodą bezpieczną.

 

Warto przeczytać


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl