stopy

Zdrowe, lśniące i gładkie paznokcie to marzenie każdego z nas. Jednak do gabinetów kosmetycznych i podologicznych coraz częściej zgłaszają się klienci z problemami płytki paznokciowej. Objawiają się one kruchością, łamliwością, przebarwieniami, zaburzeniami ukrwienia i odżywienia. Często powodem tych zmian jest grzybica paznokci, problemy metaboliczne, nieprawidłowa pielęgnacja, złe nawyki żywieniowe i choroby ogólnoustrojowe. Do niedawna w naszym gabinecie zabiegi poprawiające stan paznokci miały ograniczone możliwości. Od kilku tygodni do przywracania zdrowej płytki paznokciowej stosujemy innowacyjny i rewolucyjny laser Lunula. To niskoenergetyczny laser podający dwie długości fali świetlnej bezpośrednio na płytkę i tkanki ją otaczające.

Laser Lunula wprowadziliśmy niedawno, dlatego też jest to zbyt mało czasu by całkowicie określić czy zbadać jego skuteczność. Mogę jednak stwierdzić, że pierwsze zabiegi już pozwalają na wysunięcie ważnych wniosków:
U klientów, u których zastosowano jeden zabieg następują delikatne zmiany w wyglądzie płytki. Płytka w obrębie zmian staje się matowa, w niektórych przypadkach zmienia kolor z ciemnożółtego na białawy z wyraźnym odgraniczeniem części zdrowej od zainfekowanej grzybicą. Część Klientów odczuwa lekkie przejściowe mrowienie, a ci którym dokuczało swędzenie zgłaszają ustąpienie tego odczucia. Delikatny odrost paznokcia w części macierzy jest czysty. Daje to nadzieję na wzrost nowej, zdrowej płytki przy regularnym, cotygodniowym naświetlaniu. W kilku przypadkach paznokci u rąk, słabych i kruchych, bez stwierdzonej grzybicy, pierwszym pozytywnym objawem jest utwardzenie i wzmocnienie płytki objawiające się długotrwałą przyczepnością lakieru do paznokci. Podczas terapii nie wskazane jest malowanie paznokci jednak u tych klientek zabieg miał na celu jednorazową regenerację.

Kilka tygodni to zbyt wcześnie na ocenę skuteczności, ale z pewnością wiemy, że laser Lunula to nadzieja dla męczącej, uciążliwej i trudnej w tradycyjnym leczeniu grzybicy oraz nowoczesny, higieniczny i innowacyjny sposób wzmacniania zdrowych paznokci. Lunula nie ogranicza swojego działania tylko do płytki. Laseroterapii poddawane są tkanki miękkie wokół paznokcia  co zapewnia działanie przeciwgrzybicze i immunostymulujące na środowisko otaczające.

Z obserwacji reakcji klientów wnioskujemy, że jest to długo wyczekiwana metoda. Jeżeli efekty będą postępowały Lunula będzie pierwszym krokiem w terapii każdego, kto boryka się z takimi problemami gdyż jest ona krótka, bezbolesna, dyskretna, higieniczna, niskoenergetyczna i stosowana „przy okazji”, jako dodatek do zabiegów pielęgnacyjnych np. pedicure. Ważny jest fakt, iż terapię można zaproponować w zasadzie każdej osobie przychodzącej na zabieg pedicure i manicure. Stosować ją można nie tylko w celu przeciwgrzybicznym, ale także wzmacniającym, regenerującym i „odmładzającym” płytkę paznokcia.

Obserwacje i zabiegi trwają. Coraz więcej zapytań i zapisów na zabieg wynika z dobrej opinii samych klientów już wykonujących zabiegi. Mamy więc nadzieję, że Lunula w Chimera derm będzie znana w całym Olsztynie!

Katarzyna Bołądź

Katarzyna Bołądź

 

 

 

logo

 

Chimera derm 

Adres: ul. Kopernika 14, 10-512 Olsztyn
Telefon/fax: 89 535 92 42

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl