biustŻadne dwie kobiety nie posiadają takiego samego ciała, nie ma dwóch takich samych piersi, nawet jeśli należą one do jednej kobiety. Dlatego też powiększenie piersi, jest tak samo sztuką, jak i nauką. Należy ustalić idealne na danej kobiety implanty - ich wielkość oraz rodzaj. Warto pamiętać, że nie istnieje jeden idealny rozmiar implantu dla wszystkich kobiet. Przedyskutuj więc wybór właściwych dla siebie implantów z chirurgiem, weź pod uwagę swoją budowę ciała, wyobrażenia co do wyglądu swoich piersi po zabiegu. 

Rozmiary implantów są zwykle określane w mililitrach, w odniesieniu do objętości żelu silikonowego lub soli fizjologicznej w powłoce implantu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, jaki to rozmiar poproś lekarza o dokładne wyjaśnienie. 

Silikon lub sól fizjologiczna?

Implanty piersi mogą być wypełnione żelem silikonowym lub sterylnym roztworem soli. Choć większość pacjentów preferuje żel silikonowy, który zbliżony jest w odczuciach do naturalnej tkanki, to jednak wybór należy do Ciebie.  Poproś lekarza o możliwość dotknięcia implantów zarówno z solą fizjologiczną, jak i tych wypełnionych żelem silikonowym. 

Czy implanty stanowią zagrożenie dla zdrowia?

Niektórzy chirurdzy twierdzą, że umieszczenie implantu poniżej mięśnia piersiowego oraz wykorzystanie odpowiedniej tekstury, może zmniejszyć możliwość wystąpienia powikłań, m.in.  przykurczu torebki. Omów przed operacją, wszystkie możliwe opcje z chirurgiem . 

Powiększanie piersi za pomocą implantów jest bezpieczną i powszechnie wykonywaną procedurą. Jednak każda operacja może nieść za sobą pewne ryzyko. Najczęstszym skutkiem ubocznym w powiększaniu piersi za pomocą implantów jest jak już wcześniej wspomnieliśmy, stan zwany jako "przykurcz torebki". Odnosi się to do wewnętrznej tkanki bliznowatej wokół implantu, co może powodować stwardnienie i fizyczne zniekształcenie piersi. Przyczyny tego powikłania nie są znane, a stan wymaga ponownej operacji i wymiany implantu. 

Czy są jakieś alternatywy dla implantów?

Chociaż implanty pozostają najbardziej popularną techniką powiększania piersi, można rozważyć również przeszczep tłuszczu. Tkankę tłuszczową pobiera się z określonego obszaru ciała, a następnie sterylny, oczyszczony tłuszcz wstrzykiwany jest w piersi. Technika związana z przeszczepem tłuszczu eliminuje zagrożenia powodowane przez implanty, w tym przykurcz torebki. Jednak transfer tłuszczu nie zastąpi operacji z użyciem implantów. Rozmiar i rezultaty zabiegu są zwykle znacznie bardziej subtelne, niż te oferowane przez implanty. 

Jedną z możliwych i dostępnych metod, jest połączenie zabiegu z użyciem implantów i tłuszczu, może to być dobry sposób aby sprawić, że piersi będą wyglądać bardziej naturalnie.

Co zrobić, jeśli zmienię zdanie?

Pomimo, że implanty piersi powinny być traktowane, jako 'inwestycja długoterminowa', zrozumiałe jest jednak, że umysł i ciało kobiety się zmienia... Dlatego też istnieją chirurgiczne opcje usunięcia implantów piersi.  

Należy również pamiętać, że powiększenie piersi, jak w przypadku każdej operacji plastycznej - powinny być wykonywane wyłącznie dla Ciebie. Twoje zdrowie i twoje szczęście jest najważniejsze! 

 

 

źródło: www.sheknows.com

 

Warto przeczytać


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl