Rekonstruktor jest innowacyjnym urządzeniem do odbudowy, a zarazem kształtowania paznokci wrastających. Zbudowany jest z wielu elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, które stykają się bezpośrednio z ciałem i mogą być poddawane sterylizacji. Gwarantuje to 100% higieny i bezpieczeństwa. 

rekonstruktor

Zadaniem rekonstruktora jest wyprostowanie wszystkich paznokci, dużych i małych, a także paznokci u rąk. Idealnie prostuje paznokcie cienkie (np. u dzieci, młodzieży z dużymi stanami zapalnymi), jak również grube i rurkowate, które wcześniej kształtowane (prostowane) były przez klamry. Rekonstruktor paznokci dzięki swojemu działaniu jest doskonałą alternatywą dla tamponad, które należy stosować jeszcze przez 3-4 miesiące po zakończeniu leczenia klamer.

 

 

 

Przypadki naszych pacjentów, którym pomógł rekonstruktor

I Prostowanie płytki paznokcia przy pomocy Rekonsruktora Zdrowe Stopy

Do naszego salonu w kwietniu zgłosił się pacjent w wieku 26 lat, który znalazł nas przez stronę internetową. Już przekraczając nasz próg widać było, że ma bolący problem z paznokciami u stóp. 

Zaprosiłyśmy pacjenta na fotel, przeprowadziłyśmy oględziny i niezbędny wywiad podologiczny.

Z wywiadu dowiedziałyśmy się, że pacjent wcześniej zaczerpnął porady lekarza chirurga, który oczywiście zaproponował ściągnięcie płytki. Nasz pacjent się na to nie zgodził. W związku z tym lekarz polecił moczenie w wodzie z szarym mydłem oraz stosowanie Rivanolu. 

 

W związku z tym iż wrastaniu na jednym z paluchów towarzyszył duży stan zapalny, postanowiłyśmy rozpocząć leczenie od klamer metalowych VHO Osthold Perfect. 

Paznokieć został obcięty oraz oczyszczony i zdezynfekowany. Założono klamrę metalową oraz zaaplikowano tamponady. 

 

Początkowo pacjent na tamponady przychodził do naszego gabinetu codziennie, a z czasem gdy stan zapalny ustępował, zaczął je wykonywać sam w domu. 

Po 6 tygodniach zmieniono klamrę na nową i założono ją jeszcze niżej.  Stan zapalny wygasł.

Po trzech miesiącach od pierwszej wizyty, zdecydowałyśmy się na zabieg przy użyciu Rekonstruktora Zdrowe Stopy. Palec bez stanów zapalnych, paznokieć ładnie odsłonięty, bez nawisów wałów około paznokciowych. Cały zabieg przebiegł bezboleśnie dla pacjenta. Wyszedł z naszego gabinetu uśmiechnięty i w pełni sił. Zaprosiłyśmy go za miesiąc na wizytę kontrolną.

Gdy spotkaliśmy się następnym razem, wszystko było w jak najlepszym porządku. Akryl, którym utwardziłyśmy płytkę, trzymał się świetnie. Nic nie bolało, nic nie uwierało. Postanowiłyśmy widywać się z pacjentem do momentu zrośnięcia akrylu. Leczenie zakończyliśmy we wrześniu. 

1 

II Prostowanie płytki paznokcia przy pomocy Rekonsruktora Zdrowe Stopy

Pacjentka po raz pierwszy w naszym gabinecie pojawiła się w listopadzie 2011 roku, za namową siostry. 

Paznokcie bardzo grube, twarde i za razem kruche. Bardzo zwinięte wręcz rurkowate. 

Przeprowadzono wywiad podologiczny, z którego dowiedziałyśmy się, że pacjentka od kilku lat zmaga się z wkręcającym paznokciem. By ulżyć sobie w dolegliwościach bólowych, pacjentka wycinała skrupulatnie boki paznokcia.

Zadecydowałyśmy o leczeniu przy pomocy klamer metalowych VHO Osthold Perfect. Od razu następnego dnia pacjentka odczuła wielką ulgę. 

W związku z tym, że paznokcie były bardzo twarde i grube, co powodowała również spowolniony wzrost płytki, klamry trzymały się na nich długo (3-4 miesiące).

Spotkałyśmy się z pacjentką 3 miesiące później na wymianę klamry. Pacjentka była zachwycona efektem. Klamry były jeszcze wymieniane cztery razy. 

Kiedy paznokieć uzyskał 45 stopni nachylenia do łożyska i był już na tyle elastyczny by móc boki wygiąć, zdecydowałyśmy się na leczenie Rekonstruktorem. Zabieg był bezbolesny. Powtórzyłyśmy go łącznie 3 razy, dla utrwalenia efektów.

 2

 

III Prostowanie płytki paznokcia przy pomocy Rekonstruktora Zdrowe Stopy

Do gabinetu zgłosił się pacjent, który przyszedł na podstawowy zabieg podologiczny stóp. Po oględzinach i wywiadzie dowiedziałyśmy się, że pacjent permanentnie wycina boki paznokci u dużych paluchów. Co prawda nie towarzyszył temu stan zapalny, ale pacjent przyznał, że jak już paznokcie odrosną to odczuwa duży dyskomfort związany z wrastaniem paznokcia.

Po krótkich namowach pacjent zgodził się na leczenie wrastających paznokci.

Ze względu na to, że paznokieć był mocno obcięty i dość mocno schowany w wałach około paznokciowych, zdecydowałyśmy że pierwsze kroki będą przy pomocy klamry metalowej, by „ruszyć” paznokieć oraz odczekać by troszkę odrósł. 

Klamra trzymała się 5 tygodni. Do tego czasu paznokieć nam pięknie podrósł i mogłyśmy przystąpić do działania przy pomocy Rekonstruktora.

Zabieg nie należał do najłatwiejszych, ze względu na to, że pacjent był bardzo przewrażliwiony na punkcie swoich paznokci. Jednak zakończył się wielkim sukcesem. 

Zabieg przy użyciu Rekonstruktora wykonano dwukrotnie. 

 3

 

Zdrowe Stopy Garbowska

logoGabinet Zdrowe Stopy Garbowska to przodujący salon zajmujący się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Celem jest zapewnienie pomocy pacjentom mającym różnego typu problemy ze stopami – od wrastających paznokci i pękających pięt do grzybic stóp. W tym celu współpracuje z gronem lekarzy pokrewnych dziedzin. Oferuje możliwość konsultacji u dermatologów, diabetologów i chirurgów. Ponadto posiada uprawnienia do wykonywania specjalistycznego pedicure u osób chorych na cukrzycę.

Adres: ul. Kazimierza Wielkiego 77 , 50-077 Wrocław; ul. Krupnicza 4 , 45-013 Opole
Telefon: Wrocław- 071 793 70 77,  Opole- 077 409 00 42 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl