Czym jest Endermologia?cialo

Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany z ogromną siłą nacisku, który oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, w związku z tym ma działanie:

*odchudzające,

*oczyszczające,

*terapeutyczne - zmniejsza różne rodzaje bólu.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg przeznaczony jest głownie dla osób, które borykają się z uciążliwym cellulitem, chcą wyszczuplić i wysmuklić sylwetkę. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Endermologia jest wykorzystywana także w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy dolegliwości reumatycznych.

 

Jak wygląda zabieg endermologii?

Klientka ubiera się w osobisty kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą.  Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny i jest rolowany od wewnątrz i na zewnątrz - w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

 

W jaki sposób działają zabiegi endermologii, jakie są korzyści?

Mocne ugniatanie skóry pobudza metabolizm, a w związku z tym następuje przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, czego skutkiem jest:

*redukcja cellulitu tłuszczowego,

*wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,

*poprawa elastyczności skóry,

*redukcja obrzęków i likwidacja cellulitu wodnego,

Endermologia jest także polecana w celu poprawienia krążenia i zregenerowania ciała po liposukcji. Intensywny masaż stymuluje unaczynienie i poprawia krążenie krwi i limfy, przez co drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu.

 

Po jakim czasie możemy spodziewać się efektów?

To, w jakim czasie uzyskamy zadowalający rezultat terapii uzależnione jest od stylu życia klienta, stanu skóry i organizmu. Pierwsze wizualne efekty pojawiają się w połowie ustalonej serii zabiegów. Endermologia tak jak każdy głęboki relaksujący masaż poprawia samopoczucie klienta i jest jedną z metod, która powinna być włączona w styl życia klienta jako zabieg podtrzymujący uzyskane efekty. 

 

Julita Stępień

 

 

 

 

 

 

 

Julita Stępień

kosmetolog

 

 

logo

LUMIÉRE

Adres: ul. Żeromskiego 15/2, 25-369 Kielce
Telefon: 500 230 124
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl