Bardzo często trafiają do mnie klientki, które są niezadowolone z efektów peelingów chemicznych wykonywanych w innych gabinetach. Postaram się przybliżyć, jakie są tego najczęstsze przyczyny.

 

1.Nieodpowiednia diagnoza stanu skórytwarz

Wystarczy tylko źle zdiagnozować pacjenta, a cały wysiłek pójdzie na nic. Indywidualne podejście oraz personalizacja oczekiwań  jest kluczem do sukcesu. W pracy kosmetologa  istotne jest, aby ustalić realne pragnienia, przeanalizować oraz dobrać odpowiednią metodykę zabiegową. Najczęściej jednak diagnozuje się pacjenta powierzchownie, stosuje uśrednione metody, proponuje rozwiązania, które nie są w stanie przynieść wymiernych efektów.

2.Brak odpowiednich kosmetyków w gabinecie.

W przypadku peelingów chemicznych, niezwykle istotne jest dobranie optymalnego preparatu. Wariacji na temat peelingów jest ogrom. W zależności od charakteru kwasu i jego stężenia, będzie on przypisany np. do skóry trądzikowej lub noszącej znamiona uszkodzeń posłonecznych. Fałszywe jest stwierdzenie, że czym wyższe stężęnie (silniejsze działanie) peelingu tym lepsze osiągniemy efekty. Prawdą jest, że czym wyższe stężenie, tym większe ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków, a okres rekonwalesencji pacjenta po zabiegu znacznie się wydłuża.

3.Obawy przed wykonywaniem intensywnych zabiegów. 

Często zabiegi wykonywane są pobieżnie i bez zastanowienia. Stężenie kwasu, czas ekspozycji peelingu na skórze, ilość nałożonych warstw decyduje zawsze o efekcie końcowym. Kosmetolodzy, którzy nie znają dobrze preparatów, posiadający niewielkie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów, wybierają najczęściej "bezpieczne" peelingi z troski o pacjenta – aby mu nie zaszkodzić. Oczywiście nie neguję takich wyborów, ale często przekonuję się, że taki kierunek działania nie jest słuszny. Wiem, że strach ma wielkie oczy, ale wiem również, że dysponując niepełną więdzę w omawianej kwestii, mam dwie możliwości: wyjść poza schemat, poszerzyć wiedzę i umiejętności, by móc wykonyać skuteczne zabiegi, albo po prostu tego nie robić. Po co oferować swoim pacjentom zabiegi nieskuteczne, uczciwiej ich nie wykonywać.

Dla klientki najważniejsze jest osiagnięcie oczekiwanego przez nią efektu, dlatego kosmetolog powinien zaproponować wszystko co pomoże jej uzyskać ten rezultat. Opieka pozabiegowa, powinna być tak samo ważna jak komfort pacjenta podczas wizyty w salonie. Kluczowym punktem oprócz wyjaśnienie schematu planowanych zabiegów, jest dobranie spersonalizowanej pielęgnacji domowej.  Warto mieć świadomość, że oprócz doskonale dobranego i perfekcyjnie wykonanego zabiegu, stosując w domu dedykowaną dla naszej skóry pielęgnację przedłużamy efekty zabiegów. Jeżeli jest inaczej, usługa ciągle pozostaje niepełnowartościowa.

 

Aneta Wyżga-Kostek

kosmetolog

kostek-a

 

My Body Clinic

logoCodziennie dokładamy wszelkich starań, aby stać się dla Was gabinetem doskonałym. Takim, który zapewni poczucie, że jesteście traktowani indywidualnie. Z własnego doświadczenia wiemy, że w warunkach ostrej konkurencji, najważniejsze jest budowanie satysfakcji i podtrzymywania chęci korzystania z naszych usług. Dlatego dzielimy się z Wami całą naszą wiedzą i umiejętnościami, aby budować relacje wzajemnego zaufania.

Adres: ul. Wielicka 42c lokal nr 4, Kraków
Telefon: 501 058 002, 12 31 32 700

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl