Problem... z głowy!

zdjDla niektórych z nas problem ten nie istnieje...innym zasłania codzienność życia. Przyczyn może być wiele: genetyka, choroby tarczycy, przyjmowane leki, wypadek, stres….wypadanie włosów, przerzedzenie włosów, a w ostateczności łysienie. Dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, młodszych i starszych. Bywa przyczyną depresji, załamania, zamknięcia się w sobie, porzucenia życia towarzyskiego.

Jakie są rozwiązania tego problemu?

Dotychczas koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne proponowały i prześcigały się w tworzeniu różnego rodzaju: szamponów, wcierek, odżywek, serum, itp. Apteki proponują różnego rodzaju suplementy. Fryzjerstwo produkuje tupeciki, peruki- wykonywane z naturalnych włosów, dobrane odpowiednio i indywidualnie do osoby wyglądają niezwykle naturalnie...ale wciąż to sztuczne włosy. Osoby zajmujące się tatuażami lub makijażem permanentnym od jakiegoś czasu proponują zabieg mikropigmentacji skóry głowy, czyli wytatuowanie na naskórku maleńkich „włosków”.

 A czym dysponuje współczesna kosmetologia, medycyna estetyczna?

W Instytucie Luisa proponujemy dwa zabiegi, które naszym pacjentom przynoszą korzyści. Nie ma jednak reguły co do skuteczności. Przede wszystkim należy sprawdzić czy mamy jeszcze cebulkę włosową, bez tego nie mamy czego stymulować do wzrostu. Po kilku zabiegach sprawdzamy skórę głowy pod dermatoskopem, aby dowiedzieć się czy włos zaczyna rosnąć. Aby to zobaczyć należy odczekać odpowiedni czas, gdyż faza wzrostu włosa trwa około 6-8 tygodni.

MEZOTERAPIA IGŁOWA DERMAHEAL HL

Zabieg polega na wykonaniu klasycznej mezoterapii igłowej. W przypadku skóry głowy wykonujemy ją bez znieczulenia, gdyż większość preparatu znieczulającego i tak pozostałaby na powierzchni włosów. Podskórnie podawane są koktajle preparatów, których zawartość powinna zastymulować cebulkę włosa do wzrostu. Pracujemy na preparacie Dermaheal HL, który działa regenerująco oraz zapobiega wypadaniu włosów. Zmniejsza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. U osób z przerzedzeniem włosów zwiększa ich gęstość i grubość włosów. Nawilża i odżywia skórę głowy. Preparat ten w swoim składzie oprócz witamin, minerałów i kwasów nukleinowych, zawiera peptydy: DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa; ACETYL DECAPEPTIDE-3: rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włos; OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1):Stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych; COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI):wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Drugim zabiegiem, który stosujemy u osób z problemem wypadających włosów/łysienia jest także

 MEZOTERAPIA IGŁOWA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Istota tego zabiegu opisana została w innym z moich artykułów, natomiast procedura zabiegowa jest dokładnie taka sama jak w poprzednim zabiegu, tylko tu zabieg wykonywany jest bezpośrednio przez lekarza, który po pobraniu krwi odwirowuje ją w specjalnej wirówce, aby uzyskać osocze, a następnie tym właśnie osoczem skóra głowy jest ostrzykiwana.

W przypadku obu zabiegów do uzyskania rezultatów potrzebna jest seria zabiegów.

 

 

 

 

 

 Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl