Na pytania dotyczące operacji powiększenia piersi odpowiada chirurg plastyczny -
Dr n. med. Kazimierz Cieślik

 doktor

Kiedy przychodzi do Doktora pacjentka, która chce powiększyć swój biust, jakie są jej pierwsze pytania?

Pacjentka najczęściej w pierwszej kolejności pyta o to czy zabieg jest bezpieczny, czy blizny po operacji są widoczne  i czy efekt jest trwały.

 
O ile rozmiarów można powiększyć biust, jak dobiera się odpowiednie implanty?

Średnio o 2 numery, ale zależy to od wielu czynników, przede wszystkim od warunków anatomicznych u kobiety.

 
W jakim wieku są kobiety, które decydują się na implanty piersi?

Są trzy kategorie kobiet:

I . kobiety młode, które nie rodziły, a wielkości i kształt piersi nie są zgodne z normami estetycznymi.

II. Kobiety po porodzie i karmieniu, u których nastapiło zwiotczenie i opadanie piersi miernego stopnia

III. Kobiety w wieku dojrzalym, u których wykonano zabiegi usuwania guzków piersi, a także kobiety po wielu latach od wszczepieniu implantów, u których doszło do przemieszczenia lub pęknięcia protezy.

 
Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

USG piersi, EKG i badania ogólne krwi, które są konieczne do kwalifikacji do zbiegu, tj. Morfologia, APPT, jony krwi, HBS i anty HCV.

 
Na czym polega zabieg, ile trwa? 

Zabieg polega na wytworzeniu loży pomiędzy mięśniami piersiowymi, a żebrami a następnie wprowadzenie implantu z cięcia w fałdzie podpiersiowym. Zabieg średnio trwa około 60 minut.

 
Czy po operacji odczuwany jest ból, z czego on wynika? Jak długo się utrzymuje?

Ból wynika z rozciągania tkanek i ucisku implantu. Przeciętnie trwa on do 48 godzin, ale przy zastosowaniu leków przeciwbólowych unikamy tych przykrych dolegliwości.

 
Na jaki czas po zabiegu, pacjentka musi pozostać w klinice?

Przeciętnie do pełnego wybudzenia, nie dłużej jednak jak 24 godziny po zabiegu.

 
Czy piersi po zastosowaniu implantów są miękkie w dotyku?

Tak, ale uzyskanie dobrego efektu naturalnej elestyczności piersi pojawia się po odpowiedniej pielegnacji.

 
Czy kobieta po zabiegu powiększania piersi, musi zmienić styl życia, zrezygnować z uprawiania niektórych sportów? 

Bezpośrednio po zabiegu jest okres gojenia rany. W tym czasie są ograniczenia typowe dla zapewnienia prawidłowego toku i przebiegu gojenia. Warunkują to jałowe opatrunki i szynowanie piersi.  Po pełnym zagojeniu nie ma potrzeby zmiany stylu życia. Uprzedzamy jedynie pacjentki, że muszą uważać i chronić piersi przed silnymi punktowymi urazami, jak np. upadek z wysokości (np. z konia, czy wypadku komunikacyjnym).

 
Czy implanty zakłada się na całe życie, czy trzeba je okresowo wymieniać?

Okresowo implanty wymagają kontroli w celu stwierdzenia, czy nie ma zmian strukturalnych otoczki protezy. W przypadkach pojawienia się w badaniu USG ognisk zwapnienia lub przenikania żelu do otoczenia (otoczki włóknistej wokół protezy) należy protezy wymienić na nowe.

 
Czy blizny po operacji są duże i widoczne?

Blizny są bardzo małe i przy odpowiedniej pielęgnacji są praktycznie niewidoczne.

 
Podczas zabiegu powiększania piersi wykorzystuje Pan Doktor implanty Motiva. Czym różnią się one od innych, dostępnych obecnie na rynku?

Tak, używam implantów Motiva. Główną ich różnicą jest obecność chipa (tj. mikroskopijnego urządzenia elektronicznego), który ma zapisane dane identyfikacyjne implantu. Ponadto korzystną cechą protez jest duża wytrzymałość mechaniczna osłonki oraz struktura żelu silikonowego, który nie ma pamięci odkształcania przy uciskaniu w czasie zabiegu. Zapewnia to wygodę, pewność stosowania i mniejsze ryzyko pęknięcia w okresie okołozabiegowym i w czasie normalnej aktywności życiowej.

 
Jak wygląda struktura implantów Motiva, z czego się składają?

Implanty MOTIVA są owalnego, tj soczewkowatego kształtu z elastycznym żelem typu "Cohesive gel", tj. o konsystencji przypominającej gumki żelki, które nawet po mechanicznym uszkodzeniu (np. przecięciu otoczki wokół protezy) nie wypływają na zewnątrz, a zatem są bezpieczne dla otaczających tkanek.

 
Implanty Motiva, zawierają również technologię Q-Inside. Co pacjentka, dzięki niej zyskuje?

Q-Inside to biozgodny mikrotransponder zaprogramowany unikalną sekwencją numeryczną, której uzyskanie jest możiwe za pomocą specjalnego czytnika. Daje to możliwość w każdym ośrodku implantacyjnym, który posiada czytnik mikroprocesorowy na całej kuli ziemskiej do odczytu parametrów implantu, a to uwalnia pacjentkę od noszenia przy sobie karty identyfikacyjnej.

 
Jakie są reakcje i wrażenia pacjentek, u których zastosował Pan implanty Motiva?

Pacjentki są zadowolone. Nie zgłaszają silnych dolegliwości bólowych. Szybko odzyskują naturalny, elastyczny kształt i konsystencję piersi.

 
A jakie są Pana Doktora refleksje dotyczące pracy na implantach Motiva?

Na podstawie dotychczasowych obserwacji można stwierdzić, że implanty piersiowe MOTIVA są nową generacją protez o średnim okresie obserwacji klinicznej, które moga uzupełnić ofertę stosowanych dotychczas implantów w miarę zdobywania doświadczenia i dłuższej obserwacji. 

 

CAMI antiaging

logo

 Cami oferuje pełny zakres leczenia chirurgicznego: operacje w znieczuleniu ogólnym i miejscowym - zmarszczki, odstające małżowiny uszne, korekcja biustu i powłok brzucha, korekcja nosa. Oferuje także leczenie laserami, bezbolesne usuwanie - znamion płaskich i pajączków naczyniowych, blizn potrądzikowych i przerastających, tatuaży i plam barwnikowych, trwałe usuwanie zbędnego owłosienia.

 

Adres: ul. Konecznego 2/4 U, 31-216 Kraków
 Telefon:  +48 12 4206070, +48 601 440 122

  

Warto przeczytać


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl