Od wielu zabiegów medycyny estetycznej należy się powstrzymać przed nadchodzącym latem. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem podrażnień, przebarwień  i powikłań, ze względu na zwiększoną intensywność promieniowania słonecznego.

Czas jednak rozwiać wiele wątpliwości, bowiem powyższe stwierdzenie nie oznacza, iż zabiegów tych nie możemy wykonywać w ogóle.

Zabiegi medycyny estetycznej należy traktować również prewencyjnie i nie rezygnować z nich latem.

1

Mezoterapia- czyli biorewitalizacja skóry twarzy

Powinna być to niezbędna profilaktyka zarówno  przed wyjazdem wakacyjnym jak i tuż po w celu regeneracji skóry po ekspozycji słonecznej, która jest zazwyczaj odwodniona i ścieńczona. Zabieg ten dostarczy niezbędnych substancji odżywczych, poprawi mikrokrążenie i metabolizm komórek. Przywróci jej odpowiednie nawilżenie, ujędrni ją i wygładzi. Jest to idealny zabieg służący do przygotowania skóry przed latem, gdzie będzie ona narażona na szkodliwe działanie promieniowania UV, uszkodzenia naszego DNA, a tym samym procesy wolnorodnikowe.

Odpowiednie działanie będzie tu spełniać zarówno mezoterapia igłowa, wykonywana dermapenem (tzw. mikroigłowa), jak i bezigłowa.

Zabiegi te można z pełnym bezpieczeństwem wykonywać przez okres letni, pamiętając jednak o zaleceniach pozabiegowych, które powinny nam być przekazane, a przede wszystkim o fotoprotekcji.

 

Toksyna botulinowa (botox)

Lato jest świetnym momentem na wykorzystanie działania toksyny botulinowej. Nie tylko wygładzi ona istniejące już zmarszczki mimiczne, ale także zapobiegnie tworzeniu się nowych – powstałych zazwyczaj od mrużenia oczu lub marszczenia czoła przed słońcem. Okres ten jest także świetnym momentem do wykorzystania przeciwpotliwego działania toksyny na dłoniach i stopach.

 

Wypełniacze (fillery)

Wiosną czy latem nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wypełnić zmarszczki, blizny czy powiększyć usta zastrzykami z kwasu hialuronowego.

 

Złuszczanie skóry peelingami chemicznymi

Późną wiosną i latem nie powinniśmy wykonywać peelingów głębokich i średniogłębokich. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować ze złuszczania (czyli odnawiania) naszego naskórka. Na okres wakacyjny polecam następujące peelingi:

- peeling arganinowy

- peeling migdałowy

- peeling azelainowy

- peeling mlekowy

- Ferullac Classic (to jeden z moich ulubionych)

Nowością jest peeling nanotechnologiczny firmy Mediderma DNA RECOVERY PEEL SYSTEM. Celem zabiegu jest naprawa DNA komórek skóry powstałych w wyniku działania słońca.

 

A z czym w takim razie zachować szczególną uwagę?

Rozmawiając z doświadczonym kosmetologiem dowiemy się, że jeżeli zrezygnujemy ze słońca i opalonej skóry, jeśli zachowamy odpowiednią fotoprotekcję możemy pozwolić sobie nawet na zamykanie naczynek krwionośnych...ja jednak moim pacjentom te i inne tego typu zabiegi laserowe  (depilacja laserowa, usuwanie przebarwień, usuwanie tatuaży, lifting skóry, elektrokoagulacja czy zabiegi z wykorzystaniem światła IPL itp.) polecam pozostawić na jesień.

Pamiętajmy, o największej broni w walce ze starzeniem się skóry przed nadchodzącym latem, jakim będzie krem z filtrem SPF 30/50.

 

Jeśli będziemy trzymać się tej zasady jesienią, wracając do naszych zaufanych gabinetów medycyny estetycznej, będziemy mieć dużo mniej prac naprawczych i regeneracyjnych związanych z naszą skórą, a wówczas będziemy mogli oddać się większej ilości przyjemnych odżywczo- relaksacyjnych zabiegom;-)

 

 

 

 

 

 

Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl