Inaczej zwany botoks-lift. Ta metoda to połączenie dwóch znanych technik: mezoterapii igłowej, służącej do rewitalizacji skóry oraz działania redukującego zmarszczki toksyny botulinowej.

2

Jak to działa?

Toksynę botulinową podaje się tu w znacznie mniejszej dawce niż tradycyjnie, daje to możliwość równomiernego rozłożenia preparatu, a tym samym efekt jednolitego wygładzenia powierzchni poddawanej zabiegowi. Natomiast dodatek kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów czy innych substancji rewitalizujących skórę przyczynia się jednocześnie do nawilżenia, odżywienia i odbudowy naskórka.

 

Mezobotox to zabieg, który jednocześnie rewitalizuje skórę i powoduje usunięcie jej defektów. Bez efektu paraliżu, jaki mamy przy tradycyjnym zastosowaniu toksyny botulinowej, uzyskujemy efekt jednolitego wygładzenia powierzchni poddawanej zabiegowi, jak i lekkie uniesienie brwi, usunięcie wgłębienia na podbródku, zmniejszenie bruzdy/fałdu nosowo- wargowego oraz delikatne zmniejszenie fałd szyi oraz dekoltu.

Jest to idealny zabieg dla osób, które chcą mieć bardziej gładką buzię bez wyraźnych i rzucających się w oczy oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.

 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu pojawia się po około 7 dniach od wykonania zabiegu i utrzymuje się do 6 miesięcy aczkolwiek zawsze będą to kwestie indywidualne.

Ważnym aspektem jest to, iż po ustaniu działania toksyny botulinowej, skóra, dzięki jej rewitalizacji koktajlem odżywczym i tak wygląda lepiej.

 

Na jakie obszary stosujemy zabieg?

Zabieg zazwyczaj stosuje się na obszar twarzy, szyi i dekoltu.

 

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Stosując zabieg botox-liftu możemy oczekiwać:

- odmłodzenia skóry

- wygładzenia zmarszczek

- efektu liftingu- wypoczętej twarzy

 

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu można wrócić do normalnego trybu życia, należy jednak przez określoną liczbę godzin unikać aktywności fizycznej, unikać makijażu i masaży, utrzymywać pozycję pionową przez określoną liczbę godzin.

 

Mezobotox a inne zabiegi

Zabieg ten można łączyć z niektórymi zabiegami medycyny estetycznej, wzmacniając działanie niektórych z nich, np. wypełnianie zmarszczek kwasem hialurynowym (oba te zabiegi można wykonać jednocześnie).

Nie jest natomiast wskazane wykonywanie zabiegów z użyciem fal radiowych, podczerwieni czy promieniowania laserowego przez kilka tygodni po zabiegu, ze względu na możliwość osłabienia efektów zabiegu.

 

 Ewa Król-Galimurka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Grota Roweckiego 181, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl