Czym jest dziwnie brzmiąca nazwa, w jaki sposób działa i jakie wymierne korzyści może przynieść dla naszego ciała?

 

1Zabieg ten polecany jest dla osób z głębokimi bliznami (po przebytym trądziku lub ospie) oraz w celu redukcji rozstępów. Pixel Peel jest innowacyjnym zabiegiem tzw. techniki łączonej – działania głęboko złuszczającego kwasu TCA z mikronakłuciami urządzeniem Dermapen.

Działanie Dermapena czyli mezoterapii mikroigłowej opisywałam w jednym z wcześniejszych artykułów- mówimy tu o kontrolowanych nakłuciach naszej skóry od 0,5-2,5mm w celu wywołania procesów regeneracyjnych i naprawczych naszej skóry. Wykorzystując zdolność organizmu do samonaprawy oraz prawidłowej przebudowy tkanek Dermapen powoduje, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę.

Z kolei TCA (kwas trójchlorooctowy) jest jednym z najsilniejszych kwasów organicznych używanych do zabiegów głębokiego złuszczania. Dzięki silnemu złuszczaniu powoduje on rozjaśnienie cery, spłycenie blizn i rozstępów oraz poprawę napięcia skóry.

Zabieg ma bardzo wysoką skuteczność, dzięki połączeniu i skuteczności obu terapii. Efekty w postaci znacznego spłycenia i rozjaśnienia blizn czy rozstępów widoczne są już po jednym zabiegu. Jednakże w przypadku głębokich zmian zaleca się wykonanie kilku zabiegów w odstępach  6-8 tygodniowych.

Zabiegu nie wykonuje się latem, ani przy dużym nasłonecznieniu!

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z dwóch etapów:

• mikronakłuwania frakcyjnego 

• głębokiego złuszczania skóry kwasem TCA.

Skóra w miejscu zabiegu jest najpierw znieczulana kremem znieczulającym, a następnie dokładnie dezynfekowana. W zależności od indywidualnego wskazania i leczonego obszaru, dobiera się odpowiednią głębokość wkłuć (w zakresie od 1.5 mm do 2.5 mm) i wykonuje kilka tzw. „przejść”/”pasaży” na powierzchni skóry.

Po serii nakłuć Dermapenem  podaje się na skórę kwas TCA (trójchlorooctowy). Zabieg polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu kwasu na skórę. Po nałożeniu peelingu pacjent odczuwa nieprzyjemne pieczenie i mrowienie skóry, które może trwać kilka minut. Objawy te łagodzone są za pomocą nawiewu zimnego powietrza lub też przez zastosowanie zimnych okładów. Pacjenci bardziej wrażliwi na ból mogą 2 godziny przed zabiegiem zażyć tabletkę przeciwbólową (jeśli mają pewność, że nie są na nią uczuleni). Wizyta, podczas której wykonuje się peeling, trwa około 30-45 minut.

Bezpośrednio po nałożeniu peelingu skóra jest mocno zaczerwieniona i obrzęknięta, a następnie pojawia się białe zeszronienie na skórze, które jest wynikiem koagulacji białek naskórka. W końcowym etapie zabiegu nakłada się preparat łagodzący o właściwościach przeciwzapalnych/regeneracyjnych i nawilżających.

Następnego dnia obrzęk może się nasilać, pojawia się wysięk i tworzy się strup w miejscu zabiegu. Proces regeneracji skóry trwa 5-7 dni do momentu pokrycia się skóry nowym naskórkiem. Jeszcze przez około 2-3 dni występuje rumień, który stopniowo ustępuje.

Zabieg ten może być wykonywany tylko przez osoby mające uprawnienia do tego typu peelingów, ze względu na duże ryzyko powikłań powinien być to doświadczony lekarz lub kosmetolog.

Bardzo istotną kwestią są tu zalecenia pozabiegowe, jak i opisanie pacjentowi działań niepożądanych, które występują w 90% przypadków.

Zazwyczaj w cenę zabiegu wliczona jest lub proponowana do zakupu właściwa pielęgnacja pozabiegowa, która jest konieczna w celu prawidłowego gojenia się naskórka.

 

 

 

 

 

 

 Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl