Cellulit - zmora każdej z nas...

Zmaga się z nim 85 proc. kobiet.  Jest utrapieniem i tych szczupłych, i tych walczących z nadwagą. Cellulit przypominający skórkę pomarańczową jest irytujący i nieestetyczny.

cellulitCellulit objawia się pofałdowaniem skóry i pojawieniem się w tkance podskórnej nieregularnych zgrubień i guzków. W przypadłości tej, w tkance podskórnej dochodzi do zaburzenia proporcji pomiędzy tkanką łączną, a tłuszczową. W przypadku cellulitu obserwuje się nadmierne odkładanie wody, produktów metabolizmu, a przede wszystkim tkanki tłuszczowej, która rozkłada się nierównomiernie, a skóra w miejscu jej nagromadzenia staje się gąbczasta, o nierównomiernych zgrubieniach i guzkach, przypominająca powierzchnię pomarańczy (stąd określenie "skórka pomarańczowa"). 

Żelazko antycellulitowe jest nowatorskim sposobem walki ze znienawidzoną „skórką pomarańczową”. Zastosowanie w tym urządzeniu trzech sprawdzonych metod powoduje znaczne zwiększenie skuteczności naszych działań.

Pierwszą z nich jest masaż vacum - czyli masaż próżniowy, który od lat stosowany w wielu urządzeniach przynosi rewelacyjne efekty w rozbijaniu tkanki tłuszczowej i drenażu, a tym samym wyszczupla oraz wyraźnie poprawia wygląd skóry. Drugą metodą jest elektrostymulacja TENS, od lat stosowana z powodzeniem w kosmetyce, jako metoda liftingu, poprawienia elastyczności i wygładzenia skóry. Urządzenie pozwala także na stymulację mięśni Tens, wpływającą na polepszenie ich konturu, działającą pomocniczo przy zakwasach, działającą relaksująco i odprężająco, dając uczucie lekkości. Trzecią zastosowaną metodą jest chromoterapia (terapia kolorami), która stymuluje syntezę kolagenu i rewitalizuje skórę.

Zabieg, w zależności od potrzeb, pozwala na niwelowanie cellulitu i tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki oraz wspomaganie wyszczuplania, wzmocnienie tkanki poprawiające elastyczność i jędrność skóry, zapewnia działanie ujędrniające i liftingujące. Odpowiednie zastosowanie aparatury pozwala także na ujędrnienie i powiększenie biustu, poprzez wzmocnienie mięśni podtrzymujących piersi, stymulację ukrwienia, syntezy kolagenu i dotlenienie.

Zabiegi z użyciem żelazka antycellulitowego możemy wykonywać 2-3 razy w tygodniu, a dla najlepszych efektów zaleca się serię 10-15 zabiegów.

Walka z cellulitem nie jest sprawą prostą. Wymaga często dużo cierpliwości, czasem wyrzeczeń i zmiany stylu życia, a przede wszystkim i co najważniejsze systematyczności. Jak w przypadku wielu innych dolegliwości tak i w przypadku cellulitu - lepiej zapobiegać niż leczyć. Oczywiście jeśli dotknie nas ten problem, to nie należy się załamywać, poddawać czy popadać w kompleksy tylko podnieść rękawicę i walczyć. Czym wcześniej staniemy do walki, czym nasze działania będą bardziej kompleksowe i wielokierunkowe, tym szybciej wygramy, osiągniemy cel jakim jest odzyskanie gładkiej i jędrnej skóry.

Dagmara Rembiszewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dagmara Rembiszewska

kosmetolog

 

logo

Gabinet New Skin Clinic

ul. Armii Krajowej 38, 81-366 Gdynia
tel. 607 083 803
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl