Zabiegi przeszczepu tłuszczu z kilku powodów są alternatywną procedurą zastępującą  wypełniacze zawierające kwas hialuronowy. 

 

przeszczep tluszczu
Największe zalety tłuszczu i zabiegu lipofiling, czyli wypełniania tkanek za pomocą własnych komórek tłuszczowych:

 

1. Zwykle Pacjent posiada wystarczająco dużo tkanki tłuszczowej, aby podczas liposukcji pobrać komórki tłuszczowe i macierzyste. Zabieg okazuje się tańszy w porównaniu do innych wypełniaczy.

 

2. Tłuszcz pozyskuje się  metodą delikatnej liposukcji, potem specjalnie przygotowuje i na końcu podaje. Objętości przygotowanego, przefiltrowanego przez membranę Puregraft tłuszczu, w lipofilingu twarzy, wahają się do 10 do 30 ml. Odmłodzenie twarzy taką ilością tłuszczu jest nie tylko dużo tańsze w porównaniu do kwasu hialuronowego, ale również skuteczniejsze. Efekty zabiegu utrzymują się długotrwale. 

 

3. Zabieg skuteczny i podobny do kwasu hialuronowego. Dla lekarza medycyny estetycznej, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, jest  dużo prostszyw porównaniu do procedury przeszczepu tłuszczu. Ampułkę kwasu hialuronowego wystarczy wyjąć z pudełka i otworzyć, potem wstrzyknąć. Zabieg ten nie wymaga pobrania tłuszczu i jego przygotowania. Pomimo tego, że lipofiling jest  procedurą czasochłonną (zabieg trwa około 60-90 min) to jednak mało inwazyjną. Stopień trudności podawania komórek tłuszczowych do twarzy dla doświadczonego lekarza jest porównywalny z aplikacją kwasu hialuronowego.

 

4. Liposukcja brzucha. U kobiet z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, pozyskanie tłuszczu może zmniejszyć obwód w talii. Zyskujemy w tej samej cenie zabieg modelowania sylwetki.  Pozyskanie tłuszczu z brzucha u pacjentek z „dużym brzuszkiem” jest praktycznie bezbolesne, ponieważ tłuszcz nie jest dobrze unerwiony. 

 

5. Tłuszcz - własna, naturalna tkanka. Tłuszcz z założenia nie alergizuje i może być wstrzykiwany u osób z przeciwwskazaniami do kwasu hialuronowego takimi jak np. choroby nowotworowe.

 

6. Komórki macierzyste, jako bezkonkurencyjny atut tłuszczu. Tłuszcz jest doskonałym źródłem komórek macierzystych zdolnych do nieograniczonych podziałów i różnicowania się w wyspecjalizowane komórki. Komórki MSC uwalniają do tkanki, w której się znalazły, czynniki wzrostu i cytokiny, które stymulują procesy naprawczeoraz ich naturalne odmłodzenie. Trudno powiedzieć ile jest komórek w pozyskanym tłuszczu u danego pacjenta. Z doświadczenia widać, że przeszczepione komórki macierzyste z tkanką tłuszczową stymulują procesy produkcji włókien kolagenowych. Po pewnym czasie drobne zmarszczki wygładzają się, a skóra staje się sprężysta, co przypomina działanie laserów frakcyjnych, technologii HIFU ultradźwięków oraz fal radiowych.

 

 

 

Zabiegi przeszczepu tłuszczu są coraz bardziej popularne i stanowią przyszłość medycyny estetycznej.

 

zdj

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr n. med. Danuta Dąbrowska

specjalista dermatolog

 

 

Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
logo

Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska
Elbląg, ul. Legionów 8/C

www.medesta.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 730 050 050
tel. 730 730 353
czynne od pon. do pt. 8.00-18.00

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl