Piękna opalenizna w zaledwie 10 minut? 

Tak! Mowa o opalaniu natryskowym...

 

Co powinniśmy o nim wiedzieć? I czy w ogóle jest warte naszej uwagi?opalanie natryskowe

Jak ze wszystkimi usługami tak i w tym przypadku rezultaty mogą być różne i zazwyczaj zależne są od rodzaju sprzętu i klasy używanych preparatów.

 

Jak działa opalanie natryskowe?

To świetny sposób na naturalnie wyglądającą, zdrową opaleniznę.

Idealne rozwiązanie dla osób nie mogących korzystać z kąpieli słonecznych ze względów zdrowotnych, przyjmowanych leków, uczuleń czy alergii. W ciągu 10 minut nasze ciało pokrywane jest mgiełką,  dzięki której skóra nabiera słonecznego odcienia opalenizny. Odcień ten powinien być dobrany to naszej karnacji, aby opalenizna wyglądała naturalnie. 

Jednak aby efekt był zadowalający musimy zastosować się do kilku zaleceń, o których powinien poinformować nas personel wybranego przez nas salonu. Na tego typu zabieg najlepiej wybrać się w godzinach dopołudniowych lub popołudniowych, ze względu na zalecenia po zabiegowe.

Dzień przed zabiegiem należy wykonać dokładny peeling całego ciała, zwracając szczególną uwagę na miejsca, gdzie skóra jest grubsza (łokcie, kolana). Na tym etapie nie należy stosować żadnych balsamów czy perfum.

Na zabieg powinniśmy przyjść w luźnym ciemnym ubraniu, gdyż barwnik dodawany do preparatu opalającego przez okres 8h (zalecanego czasu, po którym należy wziąć prysznic) może barwić ubrania (z doświadczenia mogę powiedzieć, że bez problemu zabrudzenia te schodzą w praniu, ale po co kusić los... Poza tym przylegające do skóry obcisłe ubranie czy buty może spowodować niechciane plamy...

Oczywiście personel powinien nam udostępnić jednorazową bieliznę, abyśmy nie pobrudzili naszej, polecam założenie ciemnej bielizny w dzień zabiegu. W trakcie zabiegu powinny nam być udostępnione także jednorazowe podkładki pod stopy.

Przed zabiegiem należy pamiętać także o ściągnięciu wszelkiej biżuterii. Jeśli na twarzy pozostawimy makijaż to opalenizna na tej części naszego ciała będzie na pewno słabsza, a więc lepiej zrobić demakijaż bezpośrednio po opalaniu.

Po uzyskaniu już brązowej opalenizny na naszej skórze, obsługa powinna przejść do suszenia naszego ciała, aby wszelkie resztki preparatu na naszej skórze zostały przez nią wchłonięte. Pamiętać należy także o przetarciu płytki paznokciowej zarówno u dłoni jak i stóp (w naszym gabinecie wykonuje się to chusteczkami nawilżającymi). 

 

I co dalej?

Po 8 godzinach od opalania natryskowego należy udać się pod prysznic, nie używając do tego celu peelingów ani szorstkich gąbek/myjek do mycia ciała. W żadnym wypadku w ciągu tych kilku godzin nie wolno iść nam spać lub kłaść się w pościeli (może to spowodować powstanie nieestetycznych plam na skórze). Nie należy bać się „spływającej opalenizny” - to tylko barwnik, który ułatwił obsłudze równomierne rozłożenie opalenizny na naszym ciele. Cały efekt naszego złocistego koloru na skórze uzyskamy po kolejnych kilku godzinach. 

Ze sztuczną opalenizną jest jak z prawdziwą, jeśli będziemy o nią dbać – nawilżać ją systematycznie, utrzyma się ona dłużej na naszej skórze. 

 

Efekt tego typu opalenizny utrzymuje się pomiędzy 10-14 dni i schodzi stopniowo jak naturalna opalenizna. 

Idealna propozycja przed nadchodzącym latem, aby nie wystawiać białego ciała na plaży, a także przed każdą imprezą :) 

 

Pamiętajmy, że tego typu opalenizna jest ZDROWA, NIESZKODLIWA DLA NASZEJ SKÓRY I W PEŁNI BEZPIECZNA. 

 

Należy jednak pamiętać mimo wszystko o stosowaniu SPF 30/50 , gdyż opalenizna natryskowa nie chroni nas przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. 

 

 

 

 

 

 

 

 Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl