Bez obawpierwsza wizyta w salonie kosmetycznym

Na pierwszą wizytę w gabinecie kosmetycznym pojawiają się osoby w każdym wieku. Niektórzy swoje pierwsze spotkania z kosmetologiem mają podczas pojawienia się trądziku młodzieńczego, inni w okresie podejmowania pierwszej pracy, przed ślubem, w czasie rozkwitu zawodowego, czy już przejścia na emeryturę. Skóra w każdym wieku ma inne potrzeby lub problemy. Oczywiście im wcześniej zaczniemy, tym bardziej inwestujemy w nasz wygląd za 10, 20 i 30 lat. Wybór miejsca nie może być przypadkowy. Należy zrobić rozpoznanie, poszukać informacji w Internecie i popytać osób korzystających z usług kosmetycznych, aby trafić w sprawdzone, renomowane miejsce. Podczas selekcji, warto również zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas zakład zapewnia możliwość konsultacji z lekarzem. W przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej jego obecność gwarantuje ich poprawny i bezpieczny przebieg. Te same kryteria dotyczą osoby wykonującej zabieg. Jeśli liczymy na dobre efekty i długotrwałą współpracę, kosmetolog musi budzić nasze zaufanie. 

 

Pierwsze kroki w salonie

W wielu miejscach, zaraz po powitaniu, dostaje się do wypełnienia kartę konsultacyjną. Zazwyczaj znajdują się miejsca, gdzie podaje się dane osobowe (w celach kontaktowych, wysyłania ofert na e-mail), pytania dotyczące skóry, problemów, pielęgnacji domowej, chorób, diety, suplementacji i przyjmowania leków. Na końcu karty widnieje miejsce na podpisanie zgody na zabieg, który można uzupełnić po uzyskaniu wszystkich informacji dotyczących wykonywanej przez kosmetologa procedury. Choć niektóre pytania mogą wydawać się dziwne, należy dokładnie wypełnić kartę i nie zatajać informacji, ze względu na jak najlepszy dobór procedury oraz to, że np. przyjmowane leki czy choroby w stanie aktywnym, mogą negatywnie wpłynąć na efekty.

 

Diagnostyka

Po wykonaniu demakijażu i przygotowaniu, kosmetolog przechodzi do diagnostyki. Pod lampą ogląda i dotyka skórę. Ocenie podlegają takie zjawiska jak: nawilżenie, jędrność i elastyczność, zmarszczki stabilne i mimiczne, przetłuszczanie się skóry, jej wrażliwość, wykwity skórne, rozszerzone naczynka, przebarwienia, itd. Przyporządkowanie do konkretnego rodzaju cery (normalna, wrażliwa, tłusta, mieszana), nie jest obecnie takie oczywiste. Wynika to z faktu występowania coraz większej ilości alergii, nietolerancji pokarmowych, negatywnego wpływu zanieczyszczeń środowiska, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, co ma swoje odzwierciedlenie na skórze.  Osoba wykonująca zabieg będzie zadawała wiele pytań, aby jak najlepiej dobrać zabieg do indywidualnych potrzeb. Kosmetolog powinien poinformować o wszystkich przeciwwskazaniach i możliwych reakcjach po zabiegu, uprzedzić o tym, jak cera będzie się zachowywała przez najbliższych kilka dni.

 

Zabieg 

Pierwszy zabieg w gabinecie nigdy nie będzie bardzo silnym i inwazyjnym. Kosmetolog musi „zapoznać się” ze skórą, zobaczyć jej reakcje na zastosowane kosmetyki. Procedura trwa zazwyczaj około półtorej godziny. Zaznaczmy swoje potrzeby i oczekiwania. W przypadku, gdy z zabiegiem łączy się jedynie chęć relaksacji i odświeżenia skóry, należy to zasygnalizować. Wszystko powinno być omówione i na bieżąco objaśniane. Po przeprowadzeniu zabiegu lub w ciągu kilku dni po, w postaci e-maila, klient powinien otrzymać pełen plan dalszej propozycji i częstotliwości zabiegów. W zależności od potrzeb, może to być forma intensywnej serii (co 1-2tygodnie) lub systematyczne wizyty z perspektywą kilku miesięcy. Przeanalizowana zostanie również pielęgnacja domowa, ustalone sposoby postępowania ze skórą. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż często zdarza się, że nieodpowiednie kosmetyki przyczyniają się do złego wyglądu lub pogłębiania problemu. Dobra pielęgnacja powinna utrzymywać efekty zabiegu na dłużej, chronić i poprawiać kondycję skóry.

 

Warto wymagać

Zarówno od miejsca, jak i od kosmetologa, powinno wymagać się czystości, kultury osobistej, profesjonalizmu i wiedzy. Należy zadawać wszystkie nurtujące pytania, a jeśli czegoś nie rozumiemy, poprosić o ponowne wytłumaczenie. Często pierwsza wizyta łączy się z uzyskaniem tak wielu informacji,  że najważniejsze rzeczy warto wynieść zanotowane. Jak wiadomo chcemy osiągać jak najlepsze efekty związane ze skórą. Sugeruję znalezienie jednego, zaufanego specjalisty, który będzie prowadził cały program terapii, widział reakcje skóry, postępy, dawał wskazówki i ustalał pielęgnację domową. I tak, jak warto wymagać od kosmetologa, należy również wymagać od siebie! To znaczy stosować się do zaleceń, pilnować terminów wyznaczonych wizyt i skrupulatnie używać kosmetyków.

bernacka

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Bernacka

kosmetolog

 

Feniks Klinika Urody

logo Feniks Klinika UrodyFeniks Klinika Urody to miejsce, które łączy unikalny nastrój z nowoczesnym i bardzo stylowym wyposażeniem gabinetów. W atmosferze pełnej harmonii i piękna oferujemy naszym Klientom profesjonalne rytuały pielęgnacyjne, przeciwstarzeniowe, odmładzające oraz modelujące sylwetkę. Nasz Instytut słynie z w pełni indywidualnych zabiegów, ściśle dopasowanych do typu skóry, jej aktualnego stanu oraz trybu życia.

Adres: ul. Giełdowa 4 lokal U1, 01-211 Warszawa
Telefon: +48 22 412-64-65

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl